• 0
Dramatický závěr prvního poločasu zažili fotbalisté Velkého Meziříčí a Olomouce B. Domácí mužstvo během chvíle otočilo nepříznivý stav 0:1, čemuž pomohlo i vyloučení na straně Sigmy. Velké Meziříčí nakonec v 11. kole MSFL vyhrálo vysoko 5:1. Podívejte se na video.

Rezervní tým Sigmy Olomouc neuhájil pozici lídra tabulky. Ve Velkém Meziříčí přitom vedl díky Lukáši Buchvaldkovi, jenž ve 23. proměnil penaltu. O těsný náskok ale hosté v nezvládnutém závěru prvního poločasu velmi rychle přišli.

Napřed odpískal sudí pokutový kop ve prospěch domácích a Radim Šuta překonal brankáře. Poté rozhodčí vyloučili hostujícího Jana Kotouče za faul před vápnem a následný přímý volný kop zužitkoval razantní střelou Petr Dolejš.

Po změně stran využili hráči Velkého Meziříčí početní výhody a přidali ještě tři zásahy. Druhou branku vstřelil po pěkné individuální akci Dolejš, hned minutu po něm zvýšil na 4:1 Pavel Simr. Poslední gól připsali sudí olomouckému Václavu Jemelkovi, který si v 81. minutě srazil centr do vlastní sítě.

„Ve druhém poločase jsme chtěli hrát vabank. Ale šance jsme neproměnili, naopak domácí ano. Bylo pak také znát, že naši hráči nebrání moc natěsno z obavy před dalšími kartami,“ uvedl pro klubový web kouč Sigmy B Augustin Chromý.

Výsledky 11. kola (12. hraného): Líšeň - Fastav Zlín B 1:2 (1:0), Blansko - Hulín 3:1 (0:1), Hlučín - Otrokovice 0:1 (0:0), Mohelnice - Vyškov 1:1 (0:0), Kroměříž - Petřkovice 0:0 (0:0), Třebíč - HFK Olomouc 3:0 (1:0), Velké Meziříčí - Sigma Olomouc B 5:1 (2:1), Uničov - 1.FC Slovácko B 1:1 (0:1).

1. Vyškov 12 7 2 3 21:10 23
2. Olomouc B 12 7 1 4 24:12 22
3. Otrokovice 12 7 1 4 20:28 22
4. Uničov 12 5 6 1 22:15 21
5. Třebíč 12 6 2 4 20:15 20
6. Velké Meziříčí 12 6 1 5 34:26 19
7. Hlučín 12 5 4 3 18:13 19
8. Petřkovice 12 5 3 4 26:20 18