• 0
Po dvanácti odehraných zápasech České fotbalové ligy jsou na prvním místě tabulky s čtyřbodovým náskokem fotbalisté Jiren. Viktorie si o víkendu poradila s Hořovickem, kterému dala tři branky za pětadvacet minut. Dvěma góly pomohli svým týmům k výhrám Pavel Fořt z Domažlic a Martin Abena z Vltavínu. Podívejte se na video.

Jirnám stačilo v utkání desátého kola proti Hořovicku necelých pětadvacet minut, aby rozhodly o své osmé výhře v sezoně. Postupně se do sítě soupeře trefili Hruška, Kocourek i nejlepší kanonýr soutěže Aleš Melechovský.

„Soupeři sem jezdi s respektem a s vědomím, že hrají s prvním celkem tabulky, čekají co předvedeme. Nám se daří úvody zápasů a pak, s ohledem na šířku kádru, to musíme dohrát, protože si nikdo po hodině hry nemůže říct, i když je dokopaný, že chce střídat,“ řekl klubovému webu Melechovský, který v sezoně nasázel už čtrnáct gólů.

V první polovině tabulky se drží také Loko Vltavín, pražský celek naposledy přejel Benešov, i díky dvěma gólů bývalého hráče Sparty Martina Abeny. Kamerunský fotbalista se prosadil ve druhém poločase a měl výrazný podíl na vítězství 4:1.

O dvě branky svého týmu se postaral i další hráč s ligovými zkušenostmi Pavel Fořt. Domažlicím pomohl k debaklu Táborské rezervy 7:0. Vysoké vítězství si na lavičce domácích užil nový trenér Radek Kronďák. Parádní premiéra.

Výsledky 10. kola: Chrudim - Vyšehrad 6:1 (4:0), Litoměřicko - Králův Dvůr 2:0 (1:0), Loko Vltavín - Benešov 4:1 (1:0), Dobrovice - Štěchovice 3:2 (1:0), Domažlice - Táborsko B 7:0 (5:0), Jirny - Hořovicko 3:0 (3:0), Tachov - Olympia Hradec Králové 3:1 (1:1), Benátky nad Jizerou - Písek 0:1 (0:0), Zápy - Převýšov 4:0 (1:0).

1. Jirny 12 8 2 0 2 35:14 28
2. Králův Dvůr 12 7 1 1 3 23:14 24
3. Vyšehrad 12 7 0 2 3 25:19 23
4. Převýšov 12 6 1 2 3 20:14 22
5. Olympia Hradec Králové 12 6 1 1 4 27:15 21
6. Loko Vltavín 12 7 0 0 5 29:22 21
7. Litoměřicko 12 6 1 1 4 16:13 21
8. Zápy 12 6 0 2 4 29:21 20