Aby byl pocit hře na strunu co nejbližší, využívá se ke zpracování systém s...

Aby byl pocit hře na strunu co nejbližší, využívá se ke zpracování systém s označením Karplus-Strong algoritmus Ten způsobuje zdánlivé chvění a dozvuk virtuální struny, | foto: Lukáš Hron, Mobil.iDNES.cz

Festival světla viděly v Praze stovky tisíc lidí, prozradily je mobily

  • 10
Festival světla Signal v Praze viděly v uplynulých dnech stovky tisíc lidí. Za pořadatele to v pondělí oznámila Nikola Lörinczová. Organizátoři odhadují, že festival sledovalo od 13. do 16. října přes 600 000 lidí, zhruba o polovinu víc než loni. Návštěvnost vypočítávají podle počtu mobilů a dalších zařízení, která byla v dosahu festivalové wi-fi sítě.

V rámci čtvrtého ročníku Signalu se v pražských ulicích objevilo 23 světelných uměleckých instalací od tvůrců z 11 zemí světa. Lidé mohli sledovat například videomapping, tedy projekce na fasády budov - například kostela sv. Ludmily na Vinohradech, paláce Kinských na Staroměstském náměstí a Michnova paláce na Kampě.

Jednou z nejviditelnějších akcí byly obří humanoidní bytosti australské umělkyně Amandy Parerové. Zářící bílé postavy vysoké od osmi do 12 metrů byly umístěny v Praze na pěti místech. Parerová se při jejich tvorbě inspirovala animovaným sci-fi filmem Divoká planeta, který byl v 70. letech natočen v československo-francouzské koprodukci.

Nejvíc času, v průměru téměř půl hodiny, trávili lidé podle organizátorů na Kampě. K vidění tam byly kromě videomappingu na Michnův palác také instalace Dron-List od Jakuba Nepraše a jeden z humanoidů Parerové. Nejvíc lidí, přes 140 000, přišlo shodně na Karlovo náměstí a na Staroměstské náměstí. Na Karlově náměstí byla další obří postava australské umělkyně či instalace Garden in Development Španěla Javiera Riery a na Staroměstském dvě videomappingové lokace.

Nestihli jste letošní Signal Festival? Podívejte se na videomapping na kostel sv. Ludmily na Náměstí Míru:

13. října 2016

,