Gratulace ke vstřelenému gólu přijímá Brian Gionta z Buffala.

Gratulace ke vstřelenému gólu přijímá Brian Gionta z Buffala. | foto: Reuters

Buffalo dalo šest gólů Edmontonu, výhru slavil i Vancouver a Islanders

• 3
Po dvou výhrách nad rivaly z Calgary hokejisté Edmontonu narazili. V nedělním domácím představení totiž podlehli Buffalu vysoko 2:6, kapitán týmu Connor McDavid k předešlému zisku šesti bodů tentokrát další zápis nepřidal. V dalších duelech v prodloužení slavili výhru hokejisté Vancouveru a Islanders.

Kanadský supertalent Connor McDavid zůstává na čele kanadského bodování NHL i po nedělních zápasech. Další k dosavadním šesti zápisům (3+3) ovšem v domácím duelu s Buffalem nepřidal. Nad síly Edmontonu totiž byli Sabres, kteří si z arény Rogers Place odvezli dva body po triumfu 6:2.

Hlavní hvězdou utkání byl centr vítězů Ryan O’Reilly, jenž se blýskl ziskem čtyř bodů (2+2) a katapultoval se tak na průběžné 12. místo bodování. Edmonton se soupeřem stihl držet krok jen v zahajovací třetině, když na otevírací branky Kyla Okposa a O’Reillyho odpověděli Benoit Pouliot a Milan Lucic.

V dalších dvou třetinách ale stříleli branky již jen hosté. Druhý zásah přidal aktivní O’Reilly, na kterého dvěma zásahy navázal Brian Gionta a poslední slovo si vzal ještě Matt Moulson. Všech šest branek inkasoval edmontonský gólman Cam Talbot (17 zákroků proti 23 střelám). Nejhorší moment prožil v 23. minutě, kdy inkasoval podruhé od O’Reillyho nečekaně po nahození ze středního pásma:

Jediným českým zástupcem v nedělních zápasech byl útočník Andrej Nestrašil (12:25, -1, 2 střely). Jeho Carolina si odvezla z Vancouveru bod za remízu 3:3 z řádné hrací doby. V prodloužení ale již po 32 vteřinách hry rozhodl o výhře domácích Canucks Brandon Sutter.

Hurricanec s Martinem Frkem a Jakubem Nakládalem v rolích nehrajících náhradníků vyšel závěr první třetiny, kdy je poslali do trháku Victor Rask a Teuvo Teravainen. V 26. minutě pak obránce Justin Faulk upravoval skóre už dokonce na 0:3.

Vancouver se však nevzdal a dokázal postupně ztrátu umazat. Ještě v prostředním dějství obrat nastartoval Bo Horvat a ve třetí třetině srovnali Markus Granlund a Ben Hutton, jehož klíčový gól padl až v čase 54:10.

V nastavení se rozhodoval i další nedělní duel mezi Islanders a Anaheimem. V řádné hrací době bylo skóre smírné 2:2, vítěznou akci předvedl už po 54 vteřinách prodloužení domácí Josh Bailey.

Ostrované měli blíže dvěma bodům už během normální hrací doby, ve které se ujali dvoubrankového vedení. V 8. minutě otevřel střelecký výčet Brock Nelson a nejtěsnější vedení vydrželo až do 48. minuty, kdy zvýšil kapitán New Yorku John Tavares. Anaheimu ale vyšel finiš. V 49. minutě vykřesal naději bek Cam Fowler a v 59. minutě při hře bez brankáře srovnal Ryan Getzlaf.

NY Islanders - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
8. Nelson, 48. Tavares, 61. Bailey - 49. Fowler, 60. Getzlaf. Střely na branku: 30:26. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Bailey (oba Islanders), 3. Getzlaf (Anaheim).

Vancouver - Carolina 4:3 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 33. Horvat, 42. Granlund, 55. Hutton, 61. Sutter - 18. Rask, 20. Teräväinen, 26. Faulk. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17.832. Hvězdy zápasu: 1. Sutter, 2. Granlund, 3. Hutton (všichni Vancouver).

Edmonton - Buffalo 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
18. Pouliot, 20. Lucic - 8. a 24. O’Reilly, 30. a 41. Gionta, 3. Okposo, 45. Moulson. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. O’Reilly, 2. Gionta (oba Buffalo), 3. Draisaitl (Edmonton).