• 1
Fotbalisté Hodonína mají po deseti zápasech divize D na svém kontě plný počet bodů. V devátém kole zdolali v domácím prostředí Břeclav 2:1 a před druhými Rosicemi mají náskok pěti bodů. Podívejte se na video.

V první lize má na kontě přes 250 odehraných zápasů, nyní je Tomáš Polách, někdejší opora Brna, kapitánem Hodonína. Gól a asistence devětatřicetiletého fotbalisty pomohly v posledním kole k vítězství v derby nad Břeclaví 2:1.

Skóre přitom mohlo být výraznější, domácí měli spoustu šancí, neproměnili penaltu. „Je to zatím naše největší bolest. Ve finále nemáme dost kvality na to, abychom zápas rozhodli třeba do dvacáté minuty,“ hodnotil kouč Komňacký na klubovém webu.

„Hodně jsme kazili přihrávky ve středu hřiště a bojovným hostům jsme nepřenostmi dávali možnost chodit do protiútoků,“ pokračoval. Jeden rychlý brejk skončil gólem Pavla Simandla, který z dorážky po devíti minutách druhého poločasu srovnal na 1:1.

Již zmíněný Tomáš Polách ovšem k asistenci u prvního gólu Hodonína přidal dvacet minut před koncem orzhodující trefu. Míč si zpracoval v šestnáctce a levou nohou prostřelil brankáře.

Výsledky 9. kola (10. hraného): Bystřice nad Pernštejnem - Polná 3:3 (0:2), Hodonín - Břeclav 2:1 (0:0), Holešov - Brumov 4:1 (1:1), Rosice - Pelhřimov 3:0 (3:0), Uherský Brod - Velká Bíteš 1:0 (1:0), Slavičín - Bzenec 5:0 (3:0), Stará Říše - Vrchovina 1:0 (0:0), Žďár nad Sázavou - Tasovice 1:1 (0:0).

1. Hodonín 10 10 0 0 28:7 30
2. Rosice 10 8 1 1 23:7 25
3. Uherský Brod 10 8 1 1 26:11 25
4. Slavičín 10 6 2 2 18:6 20
5. Polná 10 4 5 1 24:18 17
6. Břeclav 10 5 1 4 14:11 16
7. Velká Bíteš 10 4 1 5 13:14 13
8. Stará Říše 10 3 4 3 12:18 13