David Krejčí z Bostonu se pokouší vyprostit svou hokejku, která zasáhla...

David Krejčí z Bostonu se pokouší vyprostit svou hokejku, která zasáhla montrealského gólmana Ala Montoyu. | foto: AP

Krejčí v premiéře po zranění dvakrát asistoval, přihrávku měl i Kempný

• 5
V devíti úterních zápasech přípravy na NHL se bodově prosadila dvojice českých hokejistů. Po doléčeném zranění kyčle, které jej připravilo o start na Světovém poháru, se poprvé představil David Krejčí a hned si za Boston připsal dvě asistence. Přihrávka přibyla na konto i u obránce Michala Kempného, jenž bojuje o místo na soupisce Chicaga.

Krejčí nastoupil k přípravě na neutrálním ledě v Québecu proti Montrealu na postu druhého centra Bostonu s křídly Spoonerem a Backesem. Druhý český reprezentant v kádru Bruins, David Pastrňák, operoval pro změnu v elitní formaci s kanadskými reprezentanty Bergeronem a Marchandem.

Skóre se poprvé měnilo v 12. minutě, kdy Krejčí vybídl ke střele obránce McQuaida a z dorážky se radoval Spooner. O dvě branky vedl Boston od 22. minuty. Krejčí si připsal druhou asistenci poté, co se tvrdou ránou prosadil bek Christian Ehrhoff.

Montreal s Tomášem Plekancem v sestavě však udeřil dvěma zásahy z 34. a 36. minuty a za stavu 2:2 se hrálo od znova. Vstup do třetí třetiny vyšel Bruins a do dalšího trháku je vyslal Austin Czarnik. Jen o pouhých 18 vteřin později ale vyrovnal Alex Galchenyuk a v 56. minutě rozhodl o výhře kanadského celku Daniel Carr.

Obránce Michal Kempný (20:36, 1 střela, 0+1) se asistencí podílel na v pořadí pátém z celkových šesti gólů Chicaga, které v úterý rozneslo Detroit vysoko 6:1. První hvězdou zápasu byl zvolen útočník Blackhawks Alexandr Fortin s bilancí (1+1). Právě u jeho trefy se v 47. minutě zapsal do statistik i Kempný. V dresu Red Wings na křídle čtvrté formace nastoupil Martin Frk (12:26). Všech šest gólů inkasoval náhradník Petra Mrázka, americký gólman Jimmy Howard (26 zákroků proti 32 střelám Chicaga).

Na neutrálním ledě v Lakeview Areně v Michigenu se odehrál duel mezi Buffalem a Carolinou, v jejímž prvním útoku nastoupil i Andrej Nestrašil. Stejně jako další borci Hurricanes však nedokázal najít recept na brankáře Sabres Robina Lehnera. Ten byl hlavní postavou u výhry 2:0, kterou Buffalo dalo zapomenout na předešlý debakl 1:8 od Toronta. Góly vítězů obstarali Nicolas Deslauriers a Sam Reinhart.

Podruhé za sebou se Dallas radoval z těsné výhry 2:1 nad Floridou. Odveta se však rozhodovala až v samostatných nájezdech, ve kterých se čekalo na prvního úspěšného exekutora až do páté série. Utkání rozhodl Denis Gurianov. Z Čechů se představili za Stars Radek Faksa (20:01, 2 střely) s Matějem Stránským (12:14, 2 střely) a dres Panthers oblékl pouze bek Jakub Kindl (20:08, 3 střely). Jaromír Jágr, Aleš Hemský a Jiří Hudler tentokrát do zápasu nezasáhli.

Brankář Marek Mazanec kryl ze střídačky záda Pekku Rinnemu, jenž nezabránil prohře Nashvillu 2:3 po prodloužení s Columbusem. V dresu vítězů se radoval i útočník Lukáš Sedlák (14:24). Se třemi střeleckými pokusy platil mezi nejaktivnější útočníky Anaheimu český mladík Ondřej Kaše (14:02, 3 střely, -2). Na ledě byl ovšem u obou obdržených branek Ducks, které znamenaly těsnou prohru na ledě Edmontonu po skóre 1:2. Za Oilers se gólově prosadili útočníci Maroon a Letestu.

Příprava hokejové NHL

Buffalo - Carolina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), hráno v Marquette
Branky: 22. Deslauriers, 38. S. Reinhart.

Montreal - Boston 4:3 (0:1, 2:1, 2:1), hráno v Québecu
Branky: 34. Petry, 36. Lehkonen, 41. Galchenyuk, 56. Carr - 12. Spooner (Krejčí), 22. Ehrhoff (Krejčí), 41. Czarnik.

New York Islanders - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
38. a 47. Clutterbuck, 65. Bailey - 37. Kreider, 52. Nicklas Jensen.

Ottawa - Toronto 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0), hráno v Saskatchewanu
Branky: 19. D. Brassard, 55. Puempel, 61. B. Ryan - 43. Froese, 49. K. Kapanen.

Nashville - Columbus 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
39. P. K. Subban, 53. Arvidsson - 2. O. Bjorkstrand, 32. Werenski, 62. W. Karlsson.

Chicago - Detroit 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
6. Hartman, 17. Hinostroza, 24. Pánik, 39. Schmaltz, 47. Fortin (Kempný), 59. Anisimov - 35. Aubry.

Dallas - Florida 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
55. Eaves, rozhodující sam. nájezd Gurjanov - 43. P. Thompson.

Colorado - Minnesota 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)