• 0
Devět utkání, stejný počet výher a čelo tabulky divize D. Taková je po dohrávce osmého kola bilance fotbalistů Hodonína, kteří v něm zdolali Vrchovinu 2:0. Stejným výsledkem skončil i duel v Tasovicích, kde se radovali hráči Uherského Brodu a poskočili na druhou příčku. Podívejte se na video.

Šestou výhru v řadě si přispali fotbalisté Uherského Brodu. Ti šli na hřišti Tasovic do vedení v prvním poločase, když pěknou kombinační akci zakončil Marek Mančík. Hosté utkání dohrávali v deseti, ale Tasovice přesilovku k vyrovnání nevyužily - naopak z brejku inkasovaly a padly 0:2.

„Jsem rád, že jsme to zvládli. Na hrbolatém hřišti se moc nedal hrát fotbal, byl to převážně boj, o to je naše výhra cennější,“ hodnotil vítězný duel trenér Brodu Martin Onda pro klubový web. Vrátil se i k vyloučení, po němž bleskově následoval druhý gól: „Tasovice otevřely hru, jenže udělaly hloupou chybu a Dolina svůj únik od poloviny hřiště zakončil parádně, když obešel i brankáře.“

Hodonín si stejným výsledkem poradil s Vrchovinou. Tým, který vede František Komňacký, navíc ještě neztratil ani bod a se sedmadvaceti body okupuje první příčku tabulky. „Naše vítězství je zcela zasloužené. Škoda, že jsme v prvním poločase nedali ze čtyř vyložených šancí více gólů,“ mrzelo asistenta trenéra Vladimíra Malára.

Výsledky 8. kola (9. hraného): Bzenec - Holešov 3:3 (1:1), Břeclav - Bystřice n.P. 1:0 (1:0), Brumov - Žďár n.Sázavou 2:1 (1:0), Velká Bíteš - Stará Říše 1:1 (1:0), Tasovice - Uherský Brod 0:2 (0:1), Vrchovina - Hodonín 0:2 (0:1), Pelhřimov - Slavičín 0:1 (0:1), Slavoj Polná - Rosice 3:3 (1:1).

1. Hodonín 9 9 0 0 26:6 27
2. Uherský Brod 9 7 1 1 25:11 22
3. Rosice 9 7 1 1 20:7 22
4. Slavičín 9 5 2 2 13:6 17
5. Polná 9 4 4 1 21:15 16
6. Břeclav 9 5 1 3 13:9 16
7. Velká Bíteš 9 4 1 4 13:13 13
8. Bzenec 9 3 3 3 16:14 12