• 0
Fotbalisté Baníku Stříbro z Plzeňského kraje zvítězily v sedmém kole tamního přeboru na hřišti Chotíkova díky dvěma gólům Adama Kohuta. Obě branky padly po standardních situacích, obě hlavou. Tabulku vede s pětibodovým náskokem před druhými Přesticemi a třetím Stříbrem Petřín Plzeň. Podívejte se na video.

„Každý víkend si jdeme pro tři body,“ hlásil před utkáním pro fotbalunas.cz Adam Kohut, fotbalista Stříbra, který na hřišti Chotíkova o vítězství sám rozhodl.

Svůj tým poslal do vedení v prvním poločase, kdy využil zmatků po standardní situaci a hlavou doklepl míč do poloprázdné brány. Těžší úlohu měl střelec zápasu v poslední minutě. Byť ho nechala obrana soupeře volného, musel načasovat svůj výskok a umístit míč k tyči.

Povedlo se a Stříbro díky němu zvítězilo na hřišti Chotíkova 2:1. „Myslím, že v prvním poločase jsme byli lepší, ale ve druhém už se víc dařilo Chotíkovu. Naštěstí se nám v poslední minutě podařilo dát gól ze standardky,“ těšilo kapitána Stříbra Radka Hřebíka, kterého citoval server fotbalunas.cz.

Tři body posunuly Baník z šestého na třetí místo, o skóre za druhé Přestice. První místo patří po sedmi odehraných utkáních Petřínu Plzeň.

Výsledky 7. kola: Petřín Plzeň - Lhota 3:0 (1:0), Rapid Plzeň - Rokycany B 1:2 (1:1), Luby - Přeštice 2:3 (1:2), Vejprnice - Rozvadov 1:0 (1:0), Holýšov - Zruč 2:0 (0:0), Chotíkov - Stříbro 1:2 (0:1), Nýrsko - Bolevec 4:2 (1:1), Domažlice B - Svéradice 5:0 (2:0).

1. SK Petřín Plzeň 7 6 0 1 0 17:5 19
2. TJ Přeštice 7 4 1 0 2 17:7 14
3. FO Baník Stříbro 7 4 1 0 2 14:12 14
4. Sokol Lhota 6 4 0 1 1 19:12 13
5. Start VD Luby 7 3 2 0 2 15:11 13
6. FC Chotíkov 1932 7 3 2 0 2 13:9 13
7. Jiskra Domažlice B 6 3 1 1 1 13:6 12
8. FK Holýšov 7 2 0 4 1 13:9 10