• 0
Přebor Královéhradeckého kraje vede i po sedmém kole tým z Červeného Kostelce. Ve víkendovém utkání vyhráli jeho fotbalisté na hřišti Provodova 6:3. Svůj den neměl v jiném zápase soutěže brankář Rychnova Jan Vrána, který pustil dva laciné góly a podepsal se pod porážku v Libčanech. Podívejte se na video.

Červený Kostelec zaváhal jedinkrát v dosavadním průběhu soutěže. Šestou výhru si připsal v sedmém kole na hřišti Provodova, předposledního týmu tabulky, kde v přestřelce nasázel soupeři šest branek.

O ně se postaralo pět různých střelců, jen Ondřej Koval, autor prvního a posledního gólu zápasu, se trefil dvakrát. „Nastoupili jsme v kombinované sestavě a favorit nám zejména v prvním poločase ukázal, v čem je jeho síla. Po přestávce už jsme hráli lépe, i přes porážku musím hráče pochválit,“ sdělil po utkání trenér Provodova Petr Dufek serveru fotbalunas.cz.

V jiném zápase sedmého kola mezi Libčany a Rychnovem pomohly domácím k vítězství nejistoty brankáře Jana Vrány i štěstí. Zvlášť u prvního gólu, který padl už ve druhé minutě - Lukáš Hubička chtěl z pravé strany odcentrovat, jenže míč od jeho kopačky doskákal do sítě okolo bližší tyče.

Druhý gól vstřelil Rychnovu ve druhém poločase Radek Kollár, který si obhodil brankáře Vránu, jenž špatně načasoval své vyběhnutí, a do prázdné brány skóroval.

Výsledky 7. kola: Libčany - Rychnov n. K. 2:1 (1:1), Vysoká - RMSK Cidlina 0:5 (0:2), Dobruška - Nové Město 2:1 np (0:1), Kostelec n/O - Hořice 4:0 (2:0), Broumov - Chlumec n. C. 0:5 (0:1), L. Bělohrad - Jičín 3:0 (1:0), Jaroměř - Slavia HK 1:0 np (0:0), Provodov - Červený Kostelec 3:6 (1:4).

1. TJ Červený Kostelec 7 6 0 0 1 21:9 18
2. FK Jaroměř 7 4 2 0 1 21:8 16
3. SK Libčany 7 4 1 2 0 12:4 16
4. SK Jičín 7 5 0 0 2 16:6 15
5. RMSK Cidlina Nový Bydžov 7 5 0 0 2 14:8 15
6. FK Kostelec nad Orlicí 7 3 2 0 2 17:11 13
7. Spartak Rychnov n. Kněžnou 7 4 0 0 3 17:12 12
8. FK Chlumec nad Cidlinou 7 4 0 0 3 18:14 12