• 0
Obrany obou celků byly nejspíš na dovolené. Jak jinak si vysvětlit záplavu branek v pátém kole přeboru Karlovarského kraje - Královské Poříčí nakonec porazilo Citice na jejich hřišti 7:4. Už ve vyrovnané první půli padlo šest gólů, ve druhé byli šťastnější hostující fotbalisté. Podívejte se na video.

„Oči bolely a fotbal trpěl, ale pro diváka to muselo být super,“ glosoval utkání Miroslav Buják z Královského Poříčí v rozhovoru pro fotbalunas.cz. Osmdesát fanoušků sledovalo gólové hody, které už v 1. minutě načal hostující Robert Jelínek.

V domácím dresu ale okamžitě vyrovnal Josef Krajňák. A takový byl obraz celého prvního poločasu: Poříčí vstřelilo vedoucí branku, Citice ihned dorovnaly skóre. Do kabin se šlo za stavu 3:3.

Hned po obrátce zkompletoval Jelínek hattrick, avšak domácí opět zabojovali. Druhou branku v utkání si připsal Krajňák - 4:4. Poslední půlhodina ofenzivního duelu ale patřila pouze hostujícímu mužstvu. Královské Poříčí nasázelo Citicím ještě tři góly a zvítězilo 7:4.

Na čele tabulky je neporažená Toužim, těsně za ní číhá Nové Sedlo a FC Cheb. Poslední místo okupuje Chyše.

Výsledky 5. kola (6. hraného): FC Cheb - Rotava 3:0 (0:0), Chyše - Loko K. Vary 4:2 (2:0), N. Sedlo - Nejdek 2:0 (1:0), Citice - Král. Poříčí 4:7 (3:3), Hvězda Cheb - Březová 2:6 (0:3), Toužim - Lomnice 7:6 np (6:6).

1. SK Toužim 6 5 1 0 0 26:13 17
2. Baník Union Nové Sedlo 7 4 1 1 1 28:13 15
3. FC Cheb 6 5 0 0 1 19:7 15
4. FK Olympie Březová 6 4 1 0 1 20:4 14
5. FK Nejdek 6 3 0 2 1 17:12 11
6. TJ Spartak Chodov 6 3 1 0 2 12:11 11
7. OSS Lomnice 6 2 1 2 1 20:19 10
8. TJ Sokol Citice 5 2 0 0 3 20:23 6