• 0
Jediný, zato krásný gól rozhodl duel šestého kola fotbalového přeboru Plzeňského kraje mezi Svéradicemi a Nýrskem. Domácí Martin Klas napřáhl z patnácti metrů a míč se od břevna odrazil za brankovou čáru. Podívejte se na video.

Fotbalista Martin Kras dal svou první branku v sezoně, hned byla vítězná. Krásná rána 12. minuty rozhodla celé utkání a vítězství posunulo Svéradice na desátou příčku.

Na Plzeňsku ovšem vévodí tým z krajského města. Hráči Petřínu Plzeň ještě v sezoně neprohráli v základní hrací době, naposledy hladce zdolali rezervu Rokycan.

„Náš výkon byl dobrý, po půlminutě jsme dali branku, která nám pomohla a hned v úvodu utkání nás uklidnila. Ve druhém poločase jsme třetím gólem asi definitivně rozhodli utkání,“ hodnotil trenér lídra Radek Vodrážka pro fotbalunas.cz.

Výsledky 6. kola: Přeštice - Rapid Plzeň 4:0 (2:0), Rozvadov - Luby 3:2 (2:1), Bolevec - Chotíkov 0:2 (0:1), Zruč - Vejprnice 0:1 np (0:0), Svéradice - Nýrsko 1:0 (1:0), Stříbro - Holýšov 3:2 mp (2:2), Rokycany B - Petřín Plzeň 1:4 (0:2), Lhota - Domažlice B odloženo.

1. SK Petřín Plzeň 6 5 0 1 0 14:5 16
2. Sokol Lhota 5 4 0 1 0 19:9 13
3. Start VD Luby 6 3 2 0 1 13:8 13
4. FC Chotíkov 1932 6 3 2 0 1 12:7 13
5. TJ Přeštice 6 3 1 0 2 14:5 11
6. FO Baník Stříbro 6 3 1 0 2 12:11 11
7. TJ Rozvadov 6 2 1 1 2 14:12 9
8. Jiskra Domažlice B 6 2 1 1 1 8:6 9