• 0
Fotbalisté Sedmihorek zvítězili v 6. kole přeboru Libereckého kraje na hřišti Semil 3:2. Hosté prohrávali, ale i díky parádním nůžkám Michala Marka skóre otočili. Ze čtvrtého místa ztrácejí na vedoucí Českou Lípu pouhý bod. Podívejte se na video.

Takový gól se povede jen párkrát za život. Michal Marek ze Sedmihorek se v 71. minutě utkání pověsil do vzduchu, vypálil přes hlavu a rozvlnil síť. Hosté navíc díky jeho parádě otočili duel v Semilech.

Již v první půli domácí vedli díky individuální akci Jana Frolíka, avšak Sedmihorky po obrátce vyrovnaly - nařízený pokutový kop proměnil Marek Kroupa. Nedlouho po něm přišla paráda Marka. Na 3:1 pro hosty zvyšoval dvě minuty po nůžkách Robert Beneš, jenž využil dobře načasované přihrávky za obranu.

Miloš Močkovský ještě v 77. minutě snížil na 2:3 a dal domácím Semilům naději na vyrovnání, to ale nepřišlo.

„Kluci bojovali a snažili se něco udělat i za nepříznivého stavu. Musím pochválit gólmana Zamastila, který chytil snad pět tutovek. Dobře zahrál i Frolík vepředu, škoda dvou chyb, takhle jsme znovu bez bodu, ale můžeme se z tohoto výkonu odrazit do dalších utkání,“ uvedl pro klubový web kouč Semil David Grebeníček.

Výsledky 6. kola (5. hraného): Železný Brod - Mšeno 0:1 (0:1), Lomnice - Bozkov 1:0 (1:0), Semily - Sedmihorky 2:3 (1:0), Hrádek - Skalice 2:0 (0:0), Česká Lípa - Bílý Kostel 5:0 (3:0), Velké Hamry - Doksy 3:3 (2:0), Višňová - Frýdlant 4:1 (1:0).

1. Arsenal Česká Lípa 5 4 1 0 16:3 13
2. Slovan Hrádek n.Nisou 5 4 1 0 10:5 13
3. Jiskra Mšeno-Jablonec n.N. 5 4 0 1 18:2 12
4. FK Sedmihorky 5 4 0 1 11:5 12
5. TJ Doksy 5 3 2 0 14:7 11
6. FK Velké Hamry 5 3 1 1 14:9 10
7. Jiskra Višňová 5 2 0 3 13:14 6
8. SK Skalice 5 2 0 3 5:7 6