Zlín - Sparta 1:1, hosté trefili třikrát břevno, ale byli rádi za bod

• 420
Sparťanští fotbalisté podruhé za sebou ztratili body a v tabulce už jsou čtvrtí. Ve šlágru 7. kola první ligy remizovali na hřišti vedoucího Zlínu 1:1, když v poločase prohrávali. Bod jim v napínavém souboji zajistil Václav Kadlec svým prvním gólem po návratu z ciziny.

Sparťané o něco vylepšili dojem z předchozích zápasů, ale pořád to nebylo ono. Naposled vyhráli na konci srpna na Dukle. Před týdnem remíza s Boleslaví, pak debakl v Evropské lize v Southamptonu a teď další ztráta ve Zlíně.

„V tuhle chvíli neřeším, jestli jsme získali bod, nebo tři. Náš výkon byl jednoznačně lepší než v minulém kole proti Boleslavi. Tři trefená břevna v jednom zápase nepamatuju... Převládá u mě spokojenost, že jsme zápas po celou dobu zvládli s drobným výpadkem. Máme na co navázat,“ hodnotil sparťanský trenér Zdeněk Ščasný.

Sparťané opět dojeli na mizernou defenzivu i chabou koncovku. Jakýkoli nákop do vápna, jakýkoli útok byl pro Koubkovu bránu nebezpečný.

Když v průběhu prvního poločasu v poli získávali herní převahu, inkasovali po standardní situaci z hloubi pole. Holíkův centr letěl dlouho, k hlavičce se protlačil důrazný stoper Jugas a poslal míč přes celou bránu ke vzdálenější tyči.

Na vyprodaném stadionu propukla euforie, nadšeně slavili i fanoušci na okolní stráni či na balkonech bytů, které sousedí se hřištěm.

Zlínští už předtím sparťanskou obranu, v níž od začátku chyběl Michal Kadlec, pozlobili. Jak získali míč, rychle s ním vyrazili dopředu. Byli živější, věřili si, nebáli se udělat kličku. A do nejisté soupeřovy defenzívy se jim probíjelo snadno.

Sami však měli v prvním poločase i štěstí. Hosté dvakrát trefili břevno po hlavičkách Šurala a Lafaty, Kadlec běžel sám na bránu, měli pár závarů, ale v koncovce byli neškodní.

Sparťanům často nešla ani mezihra, Dočkal nastoupil poprvé po zranění a neměl úplně svůj den. Do Zlína vůbec necestovali zranění Rosický, Vácha a Zahustel.

V úvodu druhého poločasu místo očekávaného hostujícího náporu měl dvě nadějné příležitosti Zlín. Diop pálil tvrdě mimo a Harbovu ránu chytil Koubek.

Z nesnází hosty vysvobodila 58. minuta, kdy Šural vrátil před bránu přetažený centr a Václav Kadlec hlavou zblízka vyrovnal. Vzápětí po pěkné akci a centru Dočkala hlavičkoval Lafata znovu do břevna.

„Já těm tyčkám snad budu muset jít poděkovat,“ smál se zlínský brankář Stanislav Dostál v rozhovoru pro O2 TV. „Na začátku sezony při nás stojí i štěstí.“

Domácí poznali, že se soupeřem nemohou hrát otevřený fotbal, do kterého se za stavu 1:0 chvílemi nadšeně pustili. Pro ně bylo ideální soustředit se na obranu, vyrážet do brejků či spoléhat na standardky. A to jim šlo. Střídající Traoré jen o kousek před bránou nedosáhl na přízemní centr.

Sparta tlačila, Zlín byl nepříjemný z protiútoků. A nebezpečnější. Ale ani on už nic nevyužil.

„Oba týmy předvedly velice dobrý fotbal, snažily se o útočný fotbal. Diváci se měli na co dívat a myslím, že remíza je zasloužená,“ hodnotil zlínský trenér Bohumil Páník.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37