Plzeňský záložník Tomáš Hořava v souboji s Paredesem z AS Řím.

Plzeňský záložník Tomáš Hořava v souboji s Paredesem z AS Řím. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Plzeň - AS Řím 1:1, domácí rychle prohrávali, bod na úvod zajistil Bakoš

• 127
Plzeňští fotbalisté se velkého jména nelekli, nesrazil ani rychle inkasovaný gól z penalty. Slavný AS Řím v úvodním utkání Evropské ligy chvílemi i zatlačili, brzy vyrovnali. V rušném zápase další branka nepadla.

Hrálo se až do konce, v nastavení sebral šanci Džekovi brankář Bolek, na druhé straně tvrdě pálil Petržela. Remíza 1:1 zápasu slušela.

Atraktivnější soupeř na podzim do Plzně už nedorazí. A taky zřejmě už nikdo nedá tak rychlý a snadný gól, jako se to povedlo AS Řím.

Ze zápasu neutekly ani tři minuty, když pravý obránce Matějů diletansky v rohu vápna fauloval El Shaarawyho a Perotti penaltu mazácky proměnil. Bolek, který nahradil zraněného Kozáčika, zůstal stát.

V souboji zklamaných ze 4. předkola Ligy mistrů, však poté byla lepší Plzeň. Dravé náběhy, agresivita v soubojích, hodně pohybu.

A ve 12. minutě bylo srovnáno. To zase zaspala obrana hostů. Táhlý centr Zemana z levé strany letěl dlouho, ale Bakoš se snadno dostal přes obránce a hlavou protlačil míč přes zákrok brankáře k tyči. Další nebezpečnou hlavičku Ďuriše už Alisson vyrazit dokázal.

Hosté postupně hru srovnali a přibližně od třicáté minuty byli nebezpečnější. Belgický záložník Nainggolan, jenž měl kapitánskou pásku, po hezké akci střílel do tyče. Další průniky především po levé straně, kde nestíhal Matějů, ubránili domácí s obtížemi, jindy se štěstím.

Plzeň byla vyrovnaným soupeřem i po přestávce, hostující hru oživili střídající Džeko. V 55. minutě se ocitl za obranou, chtěl si obhodit Bolka, ale ten mu výtečným zákrokem míč vypíchl.

Útoky se střídaly na obou stranách, přibývalo střel. Osm minutě před koncem utekl po křídle Petržela, jeho centr Bakoš jen lehce hlavou tečoval a Krmenčík už míč usměrnit nedokázal.

V samém závěru se probíjel do vápna Hořava, upadl a fanoušci chtěli penaltu. Ale domácí záložník se „zfauloval“ sám, zapíchl nohu do země a teatrálně upadl. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.