Ostravský kapitán Tomáš Mičola (vpravo) bojuje o míč s Tomášem Jursou z Opavy.

Ostravský kapitán Tomáš Mičola (vpravo) bojuje o míč s Tomášem Jursou z Opavy. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostravští fotbalisté jasně přehráli Opavu a vedou druhou ligu

• 13
Fotbalisté Baníku Ostrava v druholigovém šlágru porazili Opavu 3:0. V duelu před rekordní návštěvou 12 111 diváků jim pomohlo vyloučení gólmana Viléma Fendricha v závěru první půle. Zápas byl v úvodu přerušen kvůli vtrhnutí fandů na hrací plochu.

K incidentu (o výtržnostech čtěte více ZDE) došlo v 17. minutě, kdy několik desítek fanoušků v kuklách proniklo na hřiště a zahnat je musela policie. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo. Po zbytek oba tábory sice používaly pyrotechniku, ovšem nedaly sudím důvod duel předčasně ukončit.

Kvůli výtržnostem se v první půli nastavovalo osm minut a právě v nastavení udělali hosté chybu: gólman Fendrich zahrál rukou mimo pokutové území a dostal červenou kartu. Navíc z nařízeného přímého kopu zamířil přesně Hlinka a poslal Baník do vedení.

Po změně stran už se hrálo hlavně na branku Opavy, v níž zářil střídající gólman Lasák. Dvacetiletý brankář zlikvidoval několik šancí Baníku, ovšem v 83. minutě už nestačil na ránu Mondeka, který byl před ním zcela sám. Chvíli nato pak skóre uzavřel Hučko. Ostravané si pak už užívali vítězství před nejvyšší návštěvou v historii druhé nejvyšší soutěže.

Fotbalová národní liga, dohrávka 5. kola

Ostrava - Opava 3:0 (1:0)

Branky: 45.+7 Hlinka, 83. Mondek, 85. Hučko. Rozhodčí: Nenadál - Podaný, Batík. ŽK: Grussmann, Zapalač (oba Opava). ČK: 45.+3 Fendrich (Opava). Diváci: 12 111.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Nerad (89. Chvěja) - Lupták (36. Mondek), Mičola (65. de Azevedo), Stáňa - Urgela. Trenér: Petržela.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, T. Čelůstka - Schaffartzik - Grussmann (70. Jurečka), Jursa (77. Mozol), Zapalač - Kuzmanović (45.+6 Lasák), Smola. Trenér: Skuhravý.