• 0
Fotbalisté Plané nad Lužnicí vybojovali první vítězství v probíhajícím ročníku přeboru Jihočeského kraje. Na domácím hřišti zdolali v rámci 4. kola Milevsko 3:2. Po čtyřgólové první půli rozhodl těsně před koncem Jan Trčka. Podívejte se na video.

V Plané se obě mužstva snažila o tříbodový zisk - zatímco domácí čekali na vůbec první v ročníku a před duelem 4. kola okupovali poslední místo tabulky, ambiciózní ZVVZ Milevsko zatím dosáhlo na jedinou výhru.

A utkání podle toho vypadalo, jen v první půli padly čtyři branky! Po pěkné narážečce vypálil levačkou na zadní tyč Tomáš Pösinger a udělal radost domácím fanouškům. O čtvrt hodiny později - ve 37. minutě - nedosáhl na ránu Františka Koutníka brankář Plané.

Exdivizní Milevsko otočilo stav utkání díky trefě Petra Dvořáka, ale Maroš Široký dokázal po dlouhém autu do vápna ještě před přestávkou vyrovnat. I druhá půle nabídla hodně útočných akcí, ale gól padl jen jeden - do sítě Milevska. Postaral se o něj po rychlém brejku Jan Trčka a po kličce brankáři uzavřel na konečných 3:2.

„Milevsku jsme stačili ve všech herních činnostech a myslím, že vítězství jsme si zasloužili, protože jsme ho chtěli víc a prostě ho vybojovali. Hráči zaslouží pochvalu za předvedenou hru, bojovnost a nasazení. Doufám, že v takových výkonech budeme pokračovat,“ uvedl pro jihoceskyfotbal.cz kouč Plané Roman Kačur.

Výsledky 4. kola: Ševětín - Olešník 0:3 (0:0), J. Hradec - Třeboň 0:1 (0:0), Písek B - Rudolfov 1:1 (0:0), Katovice - Želeč 1:1 (1:0), Dačice - Hluboká 1:1 (1:1), Protivín - Osek 2:0 (1:0), Čimelice - Soběslav 1:1 (1:1), Planá n.L. - Milevsko 3:2 (1:2).

1. SK Rudolfov 4 3 1 0 9:3 10
2. FK Spartak Soběslav 4 2 2 0 9:3 8
3. SK Siko Čimelice 4 2 2 0 7:2 8
4. FK Protivín 4 2 2 0 6:2 8
5. Jiskra Třeboň 4 2 2 0 4:2 8
6. TJ Hluboká nad Vltavou 4 2 1 1 8:5 7
7. Sokol Želeč 4 2 1 1 7:6 7
8. FK Jindřichův Hradec 1910 4 2 0 2 7:8 6