• 0
Fotbalisté Spartaku Chrastava, nováčka divize C, získali v zápase 4. kola ve Dvoře Králové historicky první bod v soutěži. Tým okolo čtyřicetiletého exreprezentanta a kapitána Jiřího Štajnera však mohl mít všechny tři, neboť inkasoval vyrovnávací gól až ve třetí minutě nastaveného času a utkání skončilo remízou 2:2. Podívejte se na video.

Chrastava šla do vedení krátce před přestávkou, když gólmana domácích přehodil Tomáš Studnička. Po obrátce obrovsky chyboval brankář Spartaku, jelikož pustil nepříliš razantní střelu Ondřeje Vaníčka z velké vzdálenosti.

V sedmdesáté minutě vrátil Chrastavě vedení po rohovém kopu Michal Rozmajzl, ale Dvůr Králové nakonec dokázal srovnat - v nastaveném čase poslal zápas do rozstřelu Josef Dvořák.

V něm mimo jiné selhal kapitán Spartaku Jiří Štajner, hosté tak z Dvora Králové berou pouze bod.

Na hřišti Ostré byl v zahrávání penalt úspěšnější někdejší Štajnerův spoluhráč z Liberce Petr Papoušek, jenž se tímto způsobem podílel na bodu pro fotbalisty Turnova. Ti ale podobně jako Chrastava neuspěli v následném rozstřelu.

Výsledky 4. kola: Živanice - Pardubice B 3:2 np (2:2), Př. Kopanina - Ústí n.O. 0:1 np (0:0), Vysoké Mýto - Kutná Hora 1:0 (1:0), Letohrad - Náchod 2:1 (0:1), Ostrá - Turnov 3:2 np (2:2), Kolín - Kratonohy 3:2 (1:0), Trutnov - Čáslav 1:0 (1:0), Dvůr Králové - Chrastava 3:2 np (2:2).

1. Jiskra Ústí n.Orlicí 4 2 2 0 0 6:1 10
2. SK Vysoké Mýto 4 3 0 1 0 8:4 10
3. Sportovní sdružení Ostrá 4 2 1 1 0 5:2 9
4. FK Čáslav 4 2 0 1 1 5:3 7
5. Sparta Kutná Hora 4 2 0 1 1 5:4 7
6. FK Kolín 4 1 2 0 1 5:5 7
7. Sokol Živanice 4 0 3 1 0 5:5 7
8. FK Letohrad 4 2 0 1 1 4:4 7