• 0
Dlouho se hrál vyrovnaný duel - ještě v 73. minutě svítil na tabuli stav 3:2 pro Luhačovice a domácí se báli o výsledek. Nakonec však Boršicím nasázeli ještě tři branky a zvítězili 6:2. Po pátém kole fotbalového přeboru Zlínského kraje se navíc Luhačovice vyhouply na první pozici. Podívejte se na video.

Hosté z Boršic otevřeli gólový účet utkání díky tečované střele Tomáše Ohnutka. Luhačovický David Červenka ale po půlhodině přeloboval brankáře a vyrovnal. Zbylých šest gólů padlo až ve druhém poločase.

V domácím dresu zahrál výborný zápas Marek Polách, jenž si v 60. minutě naběhl na Červenkův centr a hlavou nedal gólmanovi šanci. A přesně o deset minut později zvýšil už na 3:1 pro Luhačovice tvrdou ranou zpoza šestnáctky. Hosté se nicméně nevzdali a snížili - Jakub Zach hlavou prodloužil míč z volného kopu do sítě.

Boršice toužily po vyrovnání, ale domácí obrana jejich ataky odrážela. Luhačovice navíc mohly hrozit z brejků - a přesně tak padl jejich čtvrtý gól. Stoper Jakub Suchý vyvezl balon a přihrál Červenkovi před prázdnou bránu - 4:2.

Tato branka duel definitivně zlomila, domácí fotbalisté se poté radovali ještě dvakrát a díky výhře 6:2 poskočili na první příčku tabulky. „Pro soupeře to je opravdu krutý výsledek,“ konstatoval trenér Jan Jelínek na klubovém webu.

Výsledky 5. kola: Baťov 1930 - Štítná n.Vláří 3:1 (1:0), Luhačovice - Boršice 6:2 (1:1), Provodov - Rožnov p.R. 2:0 (0:0), Chropyně - Morkovice 1:3 (1:2), Vsetín - Strání 4:1 (2:1), Vigantice - Kelč 3:0 (1:0), Fryšták - Bystřice p.H. 0:2 (0:1).

1. FK Luhačovice 5 4 0 0 1 16:6 12
2. FC Vsetín 5 3 1 0 1 11:7 11
3. FC RAK Provodov 5 3 1 0 1 8:6 11
4. FC Strání 5 3 0 0 2 10:6 9
5. FK Vigantice 5 3 0 0 2 9:9 9
6. SK Baťov 1930 5 2 1 0 2 10:12 8
7. FK Chropyně 5 2 1 0 2 6:9 8
8. FK Bystřice p.Hostýnem 5 2 0 1 2 9:7 7