• 0
Fotbalisté „béčka“ Rokycan neprožívají skvělé období. Bez výhry a se skóre 1:15 se krčí na dně tabulky přeboru Plzeňského kraje. Ve čtvrtém kole soutěže prohráli na hřišti Přeštic vysoko 0:7. Nejen na momenty z tohoto utkání se podívejte ve videu.

Od samotného začátku se zápas pro Rokycany nevyvíjel dobře. V 17. minutě se ve skluzu trefil Jiří Gestner, o čtvrt hodiny později vybojoval odražený balon ve vápně Ivan Blahoudek a navýšil domácí náskok. Krátce před přestávkou vyloučili rozhodčí nejzkušenějšího hostujícího fotbalistu a hrajícího asistenta trenéra Michala Blechu, což byla pro Rokycany nepříjemná rána.

Druhá půle byla jednoznačně v režii Přeštic. Třetí gól padl po centru Václava Krušiny z pravé strany, míč si do vlastní brány nešťastně srazil Jakub Planeta. Pak si na pas z volného kopu naběhl Stanislav Turek - 4:0.

V závěrečné desetiminutovce přidali domácí fotbalisté ještě tři zásahy a pohodlně dokráčeli ke druhé výhře v sezoně.

„My jsme se vyvarovali chyb a podařilo se nám dát první gól. Zlomový byl ale až ten na 3:0, shodou okolností ten vlastní. Potom jsme dávali gól pravidelně z každé šesté až sedmé příležitosti, zápas se prakticky jen dohrával,“ řekl pro fotbalunas.cz trenér Přeštic Václav Uzlík.

Výsledky 4. kola: Přeštice - Rokycany B 7:0 (2:0), Lhota - Nýrsko 5:1 (2:1), Rozvadov - Petřín Plzeň 1:3 (1:1), Svéradice - Holýšov 2:1 np (1:1), Bolevec - Vejpnice 1:0 (1:0), Zruč - Rapid Plzeň 2:1 np (1:1), Domažlice B - Chotíkov 2:3 np (2:2), Stříbro - Luby 2:6 (2:1).

1. SK Petřín Plzeň 4 4 0 0 0 10:4 12
2. Sokol Lhota 4 3 0 1 0 14:7 10
3. Start VD Luby 4 2 2 0 0 10:5 10
4. TJ Zruč 4 2 1 0 1 7:5 8
5. FC Chotíkov 1932 4 1 2 0 1 6:6 7
6. TJ Přeštice 4 2 0 0 2 10:5 6
7. FK Svéradice 4 1 1 1 1 7:7 6
8. Jiskra Domažlice B 4 1 1 1 1 6:6 6