• 0
Na mapě je dělí jen patnáct kilometrů, na hřišti to v sobotním duelu třetího kola jihočeského přeboru bylo pět gólů. Fotbalisté Soběslavi zcela ovládli derby s Planou nad Lužnicí a svému soupeři nasázeli pět gólů. Domácí Petr Janoušek sám dvakrát skóroval, k tomu třikrát asistoval. Podívejte se na video.

I když skóre hovoří jednoznačně ve prospěch domácích, na první branku čekali fanoušci v Soběslavi až do závěru prvního poločasu. Planá, byť v kombinované sestavě a bez pěti hráčů základní sestavy, jak přiznal její kouč Kačur, byla v úvodu aktivnější.

„První poločas nepřinesl bůhvíjakou podívanou. Pravděpodobně i vinou velkého vedra jsme hráli bez pohybu, nasazení. Úvodních dvacet minut byl soupeř lepší, na hráče jsem musel zvýšit hlas a trochu je rozhýbat,“ vysvětloval pro server jihoceskyfotbal.cz trenér Soběslavi Radek Hajič.

Rozhýbal hlavně Petra Janouška, který v zápase třikrát asistoval a navrch sám vstřelil dvě branky. „Petrovi se zápas mimořádně vydařil, nutno však podotknout, že výsledek je pro soupeře nakonec ještě milosrdný. Martin Dvořák totiž nedal čtyři vyložené šance,“ pokračoval soběslavský kouč Hajič.

Jeho tým je po třech zápasech soutěže druhý, lepší je pouze Rudolfov, jediný stoprocentní tým soutěže. O víkendu vyhrál nad Dačicemi 4:2.

Výsledky 3. kola: J. Hradec - Katovice 3:2 (1:0), Soběslav - Planá n.L. 5:0 (1:0), Rudolfov - Dačice 4:2 (2:1), Olešník - Želeč 1:4 (1:0), Třeboň - Čimelice 0:0 (0:0), Osek - Písek B 0:0 (0:0), Milevsko - Protivín 1:3 (0:1), Hluboká - Ševětín 1:0 (1:0).

1. SK Rudolfov 3 3 0 0 8:2 9
2. FK Spartak Soběslav 3 2 1 0 8:2 7
3. SK Siko Čimelice 3 2 1 0 6:1 7
4. TJ Hluboká nad Vltavou 3 2 0 1 7:4 6
5. Sokol Želeč 3 2 0 1 6:5 6
6. FK Jindřichův Hradec 1910 3 2 0 1 7:7 6
7. FK Protivín 3 1 2 0 4:2 5
8. Jiskra Třeboň 3 1 2 0 3:2 5