• 0
Dvakrát museli v domácím prostředí dotahovat, ale nakonec berou všechny tři body. Fotbalistům Lomnice nad Popelkou k vítězství výrazně pomohl kapitán Aleš Gaubman, který se proti Želenému Brodu dvakrát prosadil z přímých kopů. Podívejte se na video.

Zejména první Gaubmanův gól stál za to. Jeho spoluhráči prodloužili zeď a gólman soupeře Vladimír Kopal toho moc neviděl, domácí kapitán pak technickou střelou zakroutil míč do horního růžku.

Skóre zápasu srovnal na 2:2, protože domácí Lomnice v prvním poločase dvakrát prohrávala. Nejprve inkasovala z penalty - na což odpověděl vyrovnáním Lukáš Heřmanský, následně dostala gól z rychlého protiútoku. A kdo remízový stav ve druhém poločase rozsekl? Jistěže domácí kapitán Gaubman.

Rozehrával další přímý kop z podobné vzdálenosti, tentokrát zvolil razantní střelu a míč znovu doplachtil až do brány. Bylo rozhodnuto.

V libereckém přeboru však na úvod zářil také Arsenal Česká Lípa, který doma sedmi góly znemožnil Frýdlant. „Pár gólů jsme navíc mohli ještě přidat,“ poznamenal na klubovém webu domácí trenér Martin Šimon.

Výsledky 2. kola (1. hraného): Lomnice - Železný Brod 3:2 (2:2), Semily - Velké Hamry 1:4 (1:0), Hrádek - Mšeno 2:1 (2:1), Bílý Kostel - Bozkov 1:1 (0:1), Česká Lípa - Frýdlant 7:1 (5:0), Skalice - Sedmihorky 0:2 (0:1), Višňová - Doksy 1:3 (1:0).

1. Arsenal Česká Lípa 1 1 0 0 7:1 3
2. FK Velké Hamry 1 1 0 0 4:1 3
3. TJ Doksy 1 1 0 0 3:1 3
4. FK Sedmihorky 1 1 0 0 2:0 3
5. FC Lomnice nad Popelkou 1 1 0 0 3:2 3
6. Slovan Hrádek n.Nisou 1 1 0 0 2:1 3
7. Sokol Bozkov 1 0 1 0 1:1 1
8. TJ Tatran Bílý Kostel 1 0 1 0 1:1 1