• 0
Fotbalisté Jeseníku prožili zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Zatímco v tom prvním hráli se Šumperkem bez branek, ve druhém rozjeli „gólostroj“ naplno: v 59. minutě otevřeli skóre a ve zbývající půl hodině zvládli ještě pět zásahů. Utkání 3. kola divize E skončilo 6:1. Podívejte se na video.

„Z naší strany to byl, zejména ve druhé půli, asi nejlepší výkon za dobu, co tady působím,“ rozplýval se po utkání trenér Jeseníku Petr Ševčík v rozhovoru pro fotbalunas.cz. Aby ne, jeho svěřenci nedali ve druhém poločase soupeři sebemenší šanci.

V 59. minutě otevřel střelecký účet utkání Adam Bříza, jenž z velké dálky dorazil balon do prázdné brány po neúspěšném odkopu hostujícího gólmana. Hosté sice okamžitě vyrovnali z penalty, ale na víc už se nezmohli. Bříza přidal druhou trefu hlavou po milimetrově přesném centru Lukáše Woiteka.

Sám Woitek poté vybojoval míč a upaloval sám na brankáře, jemuž ještě udělal kličku a zvýšil na 3:1 pro Jeseník. Krásnou ranou z voleje se prezentoval jen o okamžik později Jan Minka - 4:1.

Běžela 78. minuta utkání, když se podruhé prosadil Woitek. V samotném závěru pak skóre uzavřel Pavel Kysela po chybě gólmana Šumperku.

„Vstup do soutěže je opravdu katastrofální a budeme to muset začít nějak řešit, zkrátka je potřeba někoho přivést. Chybí nám zkušenosti, naši mladí hráči zatím těžko snáší tlak, navíc u některých kluků v zápasech nevidím zájem ani úsilí pro hru,“ rozčiloval se trenér poražených Bohdan Hecl.

Výsledky 3. kola: Val. Meziříčí - Frýdlant n.O. 4:1 (3:0), Velké Karlovice - Havířov 0:0 (0:0), Jeseník - Šumperk 6:1 (0:0), Hranice - Dolní Benešov 2:1 (1:1), Loko Petrovice - Nový Jičín 1:2 (0:0), Přerov - Kozlovice 1:4 (1:1), Rýmařov - Nové Sady 1:1 (0:1), Pustá Polom - SFC Opava B 0:1 (0:1).

1. SK Hranice 3 3 0 0 9:4 9
2. TJ Valašské Meziříčí 3 3 0 0 6:1 9
3. SK Jiskra Rýmařov 3 2 1 0 9:2 7
4. MFK Havířov 3 2 1 0 5:2 7
5. FK Kozlovice 3 2 0 1 5:4 6
6. FK Jeseník 3 1 1 1 8:4 4
7. FC V. Karlovice+Karolinka 3 1 1 1 2:3 4
8. 1.FC Viktorie Přerov 3 1 1 1 3:5 4