• 0
Fotbalisté Tatranu Rakovník sice vedli nad Sokolem Hostouň o poločase 1:0, ale nakonec nezískali ani bod. Ve druhém kole divize B totiž prohráli 1:2, domácím se navíc nelíbila penalta, která duel rozhodla. Štěstí v rozstřelu měli hráči někdejšího ligového účastníka - Kladna - v zápase se Štětím. Podívejte se na video.

Hráči Rakovníka šli do vedení díky proměněné penaltě Miroslava Vernera z 22. minuty. Avšak po přestávce hosté z Hostouně po pěkné akci Františka Motlíka vyrovnali.

A nakonec slaví i tříbodové vítězství. V 78. minutě odpískal sudí po střetu jednoho z hostouňských fotbalistů s brankářem pokutový kop. Balon si na puntík postavil Michal Zeman a suverénně proměnil. Rakovník - Hostouň tedy 1:2.

„K vidění byl vyrovnaný fotbal bez šancí, který rozhodla taková penalta, na kterou nenacházím slov. Brankář vyrazí míč po zakončení útočníka. Sice se poté srazí, ale rozhodčí pískne penaltu. To prostě nechápu a mám pokažený celý víkend. Kluci makají, dřou a potom rozhodne toto?,“ kroutil hlavou v rozhovoru pro klubový web trenér Tatranu Pavel Mareš.

Hráči Kladna, které dokonce chvíli hrálo nejvyšší soutěž, prohrávali se Štětím od 31. minuty. Ve druhém poločase nicméně dokázali alespoň vyrovnat - radoval se kladenský patriot Jan Procházka a vynutil si tak penaltový rozstřel. V něm byli úspěšnější hosté a získali tak do tabulky celkově pátý bod.

Výsledky 2. kola: Libiš - Meteor 0:1 np (0:0), Neratovice - Úvaly 0:1 (0:0), Chomutov - Brozany 1:2 (1:1), Štětí - Kladno 1:2 np (1:1), Tatran Rakovník - Hostouň 1:2 (1:0), Velvary - Nymburk 0:5 (0:3), Souš - Český Brod 2:1 np (1:1), Most - Nový Bor 0:3 (0:2).

1. Sokol Brozany, z.s. 2 2 0 0 0 4:2 6
2. SK Úvaly 2 2 0 0 0 3:1 6
3. Sokol Hostouň 2 1 1 0 0 3:2 5
4. SK Kladno 2 1 1 0 0 3:2 5
5. SK Polaban Nymburk 2 1 0 1 0 6:1 4
6. SK Štětí 2 1 0 1 0 4:1 4
7. SK Český Brod 2 1 0 1 0 2:1 4
8. FK Meteor Praha VIII 2 0 2 0 0 1:1 4