V Bruselu to bude těžké, ale stát se může cokoliv, věří Frydrych

• 41
Ještě se ani pořádně neusadil na lavičce náhradníků a už si přes hlavu přetahoval dres s číslem dvacet pět. Pravý obránce Michal Frydrych sice následně patřil k nejaktivnějším fotbalistům Slavie, ale porážce 0:3 proti Anderlechtu nezabránil ani on.

První poločas slušný, ale ve druhém jste dostali tři góly. Co se stalo?
Do zápasu jsme vstoupili dobře, sebevědomě, Anderlecht jsme do ničeho nepouštěli. Bohužel jsme nevyžili naše šance. O přestávce nás trenér upozorňoval, ať nic nepodceníme, že to nepůjde samo. Bohužel jsme v padesáté minutě dostali gól, který Anderlecht uklidnil.

Bylo pro vás těžké nastoupit už v deváté minutě místo zraněného Jana Mikuly?
Šel jsem rovnou ze střídačky, ale zase jsem neměl čas myslet na to, kdo stojí proti nám. Myslím, že jsem se do toho celkem dostal.

To ano, kromě obrany jste byl vidět i vpředu. Co chybělo při vašich dvou šancích?
Ta střela z dálky v prvním poločase šla trefit lépe. A ve druhém poločase jsem trefil břevno. Nevím, jestli to brankář vytlačil, nebo šel míč do břevna přímo, ale bohužel... Máme takové období, kdy nám to tam moc nepadá.

Častěji nastupujete jako stoper, ale tentokrát jste hrál na pravé straně obrany. Jak se na této pozici cítíte?
Pozice stopera je mi vlastní o něco víc, ale na beku se taky snažím. Vím, co ode mě trenér čeká. I když nejsem ofenzivní typ, který by lítal nahoru a dolů.

Jak to vypadá s vašimi postupovými šancemi?
Je to fotbal, i když v Bruselu to příští týden bude těžké. Rostov tam taky vyhrál dva nula. Pořád se může stát cokoliv.