Doporučujeme

Sobotní bronzoví medailisté v noci zavítali do Českého domu, aby s fanoušky...

Sobotní bronzoví medailisté v noci zavítali do Českého domu, aby s fanoušky oslavili svůj úspěch. (14. srpna 2016) | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Čím jsem slavila? Pivem a caipriňhou, napsala Kvitová čtenářům

• 6
Zvládla to. Cíl, se kterým přijela na olympiádu, tedy vyhrát jednu z medailí, si splnila, když v tenisové dvouhře získala bronz. „Pocit je to krásný. Je to něco, co chce dokázat každý olympionik. A mně se to povedlo,“ napsala v on-line rozhovoru čtenářům iDNES.cz Petra Kvitová.

Když vypadla s Portoričankou Puigovou, pozdější olympijskou vítězkou, popadl jí obrovský smutek.

Před zápasem o bronz půl hodiny brečela. „Ale pak řekla, že to dá,“ líčil její kondiční trenér David Vydra.

A Kvitová to „dala“.

První set ovládla 7:5, v tom druhém si vybírala slabší chvilku v zápase, na Madison Keysovou nestačila a prohrála ho 2:6. Třetí sada už ale byla fantazie a díky výhře 6:2 si následně na krk mohla pověsit bronzovou medaili.

Když poté přišla na rozhovor s novináři, povídala: „Pořád je to pro mě emotivní. Omlouvám se, jestli budu brečet. Slzy štěstí jsem na kurtu neměla hodně dlouho. Jsem hodně ráda, že přišly,“ vrátila se ještě k pláči hned po zisku medaile.

Pak už přišel čas slavení v Českém domě. I proto se jedna z otázek čtenářů týkala oslav. „Slavila jsem pivem a caipriňhou,“ napsala od 15:00 z Ria. Čtenář Pavel pak nechodil kolem horké kaše, když se zeptal, jestli si ho česká tenistka vezme. „Pavle, teď asi ne,“ napsala Kvitová s usmívajícím se smajlíkem.

On-line rozhovor s Petrou Kvitovou

Odpovědi české tenistky si můžete přečíst zde

O čem dalším si se čtenáři iDNES.cz psala?

O odpoledním mixu:

Na mix asi nejdu, mám ještě spoustu povinností.

O svém týmu:

Jsem spokojená s týmem, který mám a věřím, že mě vedou dobře...

O příštích olympijských hrách v Tokiu:

Čtyři roky je dlouhá doba, kdo ví, co se může stát, ale pokud zdraví dovolí, tak v Tokiu 2020 budu ráda.

Tenistka Petra Kvitová odpovídala na dotazy čtenářů iDNES.cz

O jídle v olympijské vesnici:

Jídlo ve vesnici mi přijde v pohodě.

O dalším programu:

Zrušila jsem turnaj v Cincinnati, zůstanu na olympiádě do konce a budu fandit ostatním sportovcům. Do konce roku máme Grand Slam v Americe, pak turnaje v Asii, v polovině listopadu finále Fed Cupu.

O životě bez tenisu:

Asi bych studovala, bavila by mě psychologie.

Ani šampionka z Ria do Cincinatti nepoletí

Nečekaná hrdinka olympijského turnaje tenistek Mónica Puigová podle očekávání zrušila start na turnaji v Cincinnati, který následuje hned po Riu. Oficiálním důvodem jsou potíže se zády. Dvaadvacetiletá Portoričanka získala olympijské zlato v sobotu a těšila se domů na velkolepé přivítání.

"Tahle výhra je pro Portoriko," řekla v Brazílii 34. tenistka světového žebříčku, která cestou za senzačním zlatem vyřadila i Petru Kvitovou v semifinále. Ta rovněž do Cincinnati nepojede a před US Open se rozehraje až o týden později v New Havenu.

Hlavními favoritkami turnaje v Cincinnati budou světová jednička Serena Williamsová, jež přijala divokou kartu, a finalistka olympijského turnaje Angelique Kerberová. Pokud by Němka Kerberová získala titul a americká hvězda vypadla dříve než ve čtvrtfinále, vystřídala by ji v čele žebříčku. (ČTK)

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.