• 0
Fotbalisté Hranic v prvním kole divize E porazili „béčko“ Opavy vysoko 4:1. Skvělý výkon domácích nastartoval krásnou trefou do horního rohu Radim Kalous, povedeným volejem se prezentoval i Jan Nehyba v druhé půli. Nejen na tyto dva zásahy se podívejte na videu.

Hranice zřejmě v letní přípravě pilně nacvičovaly zahrávání standardních situací. První dva góly do sítě Opavy totiž padly po rohovém, respektive volném přímém kopu. Skóre otevřel po čtvrthodině zmiňovaný Kalous a ještě v úvodním dějství zdvojnásobil náskok domácích Adam Širůček.

Po přestávce přišla chvíle hranického Nehyby, jenž precizní bombou z voleje zvýšil už na 3:0. Opavě se sice podařilo zásluhou Tomáše Adamovského v 60. minutě snížit, ale poslední slovo měly opět Hranice - na konečných 4:1 upravil o chvíli později Jan Ferenc.

„Hosté z Opavy, uspokojeni nad svým větším držením míče, se snažili najít mezery na cestě k naší bráně. Myslím, že jsme v tomto utkání udělili soupeři lekci z jednoduchosti a efektivity,“ hodnotil utkání pro fotbalunas.cz Rostislav Sobek, trenér Hranic.

Výsledky 1. kola: Val. Meziříčí - Šumperk 1:0 (0:0), Velké Karlovice - Pustá Polom 0:2 (0:2), Jeseník - Havířov 1:2 (0:1), Hranice - SFC Opava B 4:1 (2:0), Loko Petrovice - Dolní Benešov 1:3 (0:1), Přerov - Frýdlant n.O. 1:1 (0:1), Rýmařov - Nový Jičín 5:1 (3:0), Kozlovice - Nové Sady 1:0 (0:0).

1. SK Jiskra Rýmařov 1 1 0 0 5:1 3
2. SK Hranice 1 1 0 0 4:1 3
3. FC Dolní Benešov 1 1 0 0 3:1 3
4. Sport-Club Pustá Polom 1 1 0 0 2:0 3
5. MFK Havířov 1 1 0 0 2:1 3
6. TJ Valašské Meziříčí 1 1 0 0 1:0 3
7. FK Kozlovice 1 1 0 0 1:0 3
8. 1.BFK Frýdlant n.O. 1 0 1 0 1:1 1