Doporučujeme

Domácí favoritky trápily, ale nakonec Sluková s Hermannovou padly

• 3
České plážové volejbalistky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vstoupily do olympijského turnaje v Riu de Janeiro porážkou s domácími favoritkami Ágathou a Barbarou. V utkání v základní skupině B vyhrály první sadu 21:19, ale nakonec Brazilkám podlehly 1:2 na sety.

Do Ria se probojovaly na poslední chvíli díky Kontinentálnímu poháru.

Účast na olympiádě tak braly tak trochu jako bonus k už tak skvělé sezoně, o které se jim ještě před rokem nejspíš ani nesnilo.

Hned na úvod turnaje je ale čekaly domácí favoritky - druhý nasazený pár Agatha s Barbarou.

„Bude to křest ohněm,“ tušila Sluková.

Ale ten křest začal pro český pár skvěle. Hermannová sice nastoupila do zápasu se zatejpovaným kolenem, ale znát to nebylo.

Brazilské favoritky sice v prvním setu vedly 16:12, ale pak Barbara ztratila jistotu v útoku a několik jejích chyb pomohlo Češkám k obratu. Druhý setbol proměnila Sluková technickým útokem a úvodní sadu tak Češky vyhrály v poměru 21:19.

Ten druhý ale už tak dobrý nebyl. Češky více kazily, nedařila se ani nahrávka a Sluková několikrát chybovala v útoku. Brazilky toho využily a druhý set vyhrály 21:17. Měla rozhodnout závěrečná třetí zkrácená sada.

Ta se lámala při desátém míči, kdy Sluková zablokovala útok soupeřek a myslela si, že Češky poslal do vedení 6:4. Rozhodčí jí ale odpískali dotek sítě, takže byl místo toho stav 5:5 a rozhozená Češka vzápětí zasmečovala jen do sítě. Od té chvíle Brazilky na kurtu na pláži Copacabana vládly.

Sluková s Hermannovou sice ještě bojovaly, odvrátily dokonce dva mečboly, ale na Brazilky, které freneticky podporovalo domácí publikum, to nakonec nestačilo. Třetí set prohrály v poměru 11:15.

Česká plážová volejbalistka Markéta Sluková při olympijském utkání s...

„Prohrály jsme si to ve třetím setu, měly jsme je zatlačit servisem tak, jako v prvním setu. A když už to vypadalo dobře, tak jsme si to zase nenahrály, abychom to mohly složit. Nepodařilo se nám to ani moc blokovat,“ hodnotila zápas Hermannová. „Bylo to opravdu jenom o malých momentech, které jsme nevyužily,“ dodala.

Se Slukovou si prožily velkou zkušenost, protože hrály před zaplněným stadionem na pláži Copacabana proti domácím volejbalistkám. „S tím obecenstvem v zádech to bylo hodně náročné,“ uznala Hermannová. „Byla to pro mě hodně zajímavá zkušenost,“ doplnila Sluková.

Druhý zápas odehrají Češky v pondělí se Španělkami Elsou a Lilianou, skupinu zakončí ve středu proti Argentinkám Gallayové a Klugové.

Plážový volejbal

Ženy:
Skupina B: Agatha, Barbara (2-Braz.) - Sluková, Hermannová (23-ČR) 2:1 (-19, 17, 11)

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.