Teplický útočník Roman Potočný. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Udělal změnu a slavil. Obvykle nabíhám na přední tyč, přiznal Potočný

• 5
Fotbalový útočník Teplic prostě první zápasy umí. I minulý rok se Roman Potočný prosadil v úvodním duelu první ligy, letos jediným gólem v utkání zařídil hostům na hřišti Dukly výhru 1:0. Hned na začátku druhé půle hlavou překonal domácího Lukáše Hrošša. „Jednou jsem udělal změnu a naštěstí se povedla,“ usmál se Potočný.

Pětadvacetiletý útočník prožil dejà vu - i na startu předchozího ligového ročníku rozvlnil síť. I když tenkrát v trochu jiných kulisách: Teplice hrály první kolo před vlastními fanoušky a byť nad Olomoucí vedly 2:0, o náskok nakonec v poslední minutě přišly.

Potočný se prosadil pár minut po zahájení druhého poločasu po centru z levé strany. A teď? Skoro jako přes kopírák! Ve 46. minutě se po levém křídle přes Ondřeje Kušníra protáhl Otto Urma a nacentroval na zadní tyč, kde se teplický útočník pověsil do vzduchu a zajistil první výhru nové sezony.

„Otta Urma vždycky dloube balon na zadní tyč. Běžel jsem na přední a na poslední chvíli jsem si to rozmyslel. Naštěstí to vyšlo,“ vysvětloval myšlenkové pochody před jedinou brankou pátečního utkání Potočný. Stopeři Dukly - Lukáš Štetina a Jan Šimůnek - jeho náběh nezachytili. A druhý jmenovaný, nový kapitán pražského celku, po závěrečném hvizdu přiznal, že očekával centr na bližší tyčku.

„Běhám fakt většinou na přední. Jednou jsem udělal změnu a naštěstí se povedla,“ smál se Potočný. Teplický forvard se radoval, že z týmu spadla psychická deka, která Severočechy zahalila minulou sezonu. „Teď jsem slyšel, že nám nepřálo štěstí celou dobu, jsem rád, že se to zlomilo,“ řekl krátce poté, co zjistil, že se Teplicím na Dukle poslední čtyři zápasy hodně nedařilo (4 prohry, skóre 2:16, pozn.).

Nálada se v týmu, který loni bojoval o záchranu, hodně zvedla. Kondiční trenér Antonín Čepek dokonce pro hráče vymyslel motivační bonus. „Šel asi v šedesáté minutě do bankomatu,“ rozchechtal se Potočný.

Ačkoliv Teplice výhru na Dukle doslova ubetonovaly a při urputné převaze domácích měly i trochu štěstí, tři body už jim nikdo neodpáře. A útočník Potočný doufá, že jeho dejà vu už nebude pokračovat. Proč?

„Minulý rok jsem na začátku dal první zápas gól a pak deset utkání nic. Doufám, že tentokrát na to navážu a střílení branek půjde líp.“