Trenér Sparty Zdeněk Ščasný při utkání Sparty se Steauou.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný při utkání Sparty se Steauou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Ščasný: Potřebovali jsme od všech stoprocentní výkon, ale to se nestalo

• 155
Před rokem začal jeho tým boje o Ligu mistrů remízou 2:2 na hřišti CSKA Moskva, letos trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný po úvodním duelu 3. předkola hodnotil rovněž nerozhodné skóre. „Není to pozitivní výsledek," řekl po domácím duelu (1:1) proti Steaue Bukurešť.

Zatímco loni plichta 2:2 proti velkému favoritovi nesla do odvety nečekanou naději, byť nakonec promarněnou (2:3), tentokrát k souboji v Rumunsku nelze cestovat s optimismem.

„Vedli jsme, byť soupeř měl po našem špatném úvodu první šanci, ale Bičík to krásně vytáhl. Trvalo nám patnáct dvacet minut, než jsme se srovnali, byli jsme nervózní. Po vstřeleném gólu pak nastala největší chyba zápasu,“ řekl Ščasný.

Co tím myslíte?
Že jsme nepřidali jednu dvě branky.

Spíš bylo špatně, jak jste začali a nakonec i odehráli celý druhý poločas, ne?
Ano, nebyl z naší strany dobrý. Neměli jsme střed pole, ztráceli jsme míče, soupeř nás potrestal. Mrzí mě, že zrovna po takovém faulu nefaulu. Ale co se dá dělat.

Čím si výkon v druhé půli vysvětlujete? Že by hráčům došly síly?
Nedošly jim síly. Protihráči napadali hodně vysoko, vystoupili až na naše obránce, my jsme pak nedokázali uhrát dlouhé míče. Soupeř hrál hodně na riziko, ale my si s tím neporadili. V první půli jsme míče dokázali podržet, ve druhé půli to tak nebylo. Někdy mužstvo takhle reaguje.

V odvetě musí reagovat o poznání líp, jinak Sparta o Ligu mistrů zase přijde. Souhlasíte?
Musíme hrát líp než ve druhé půli, musíme být nebezpečnější, měli jsme toho strašně málo. Ale pořád to jako ztracené nevidím. Víme, že musíme dát gól, abychom měli šanci na postup.

Vypadalo to, že ve srovnání s loňskou bitvou s CSKA Moskva chybělo týmu víc energie, jiskra, důraz. Viděl jste to tak?
Neuražte se, ale na laika to tak někdy působit může. Není to tak, že by hráči běhali pomaleji, míň bojovali. Druhá půle dobrá nebyla, to je fakt. Měl jsem o hře jinou představu. Ale taky proti loňsku bylo dost změn, tenkrát jsme hráli s Krejčím, s Váchou, který nám výrazně chybí. Nemá cenu to srovnávat.

Byl proti Steaue některý z hráčů vyloženě na pochvalu a někdo, kdo zklamal?
Nezlobte se, ale to určitě nebudu rozebírat přes média, to jsou interní záležitosti. Chci, aby to hráči nejdřív slyšeli druhý den ode mě. Takhle brzy po zápase bych mluvil o prvních pocitech. Ale když chcete takový zápas vyhrát a ještě nějakým rozdílem, musí všichni podat výkon na hranici sta procent. A to tam nebylo.

Nechybí Spartě hráč typu Stanciua, který byl u všech nebezpečných akcích Steauy?
My jsme silní, pokud máme míč na polovině na soupeře, ale to jsme neměli. Stanciu je vynikající fotbalista, rumunský reprezentant. I my máme hráče, kteří jsou schopní podat výborné výkony, ale ve druhé půle to tam prostě nebylo.