SPARŤANSKÝ STŘELEC. Josef Šural a jeho gólová radost v zápase se Steauou.

SPARŤANSKÝ STŘELEC. Josef Šural a jeho gólová radost v zápase se Steauou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparťanský střelec Šural: Škoda, že jsme do půle nepřidali druhý gól

• 28
Nastoupil na hrotu s Davidem Lafatou a na rozdíl od něj dokázal svou šanci proměnit. Bořek Dočkal kopl první roh fotbalové Sparty v zápase přesně na hlavu Josefa Šurala, jenž na přední tyči předskočil soupeře a poslal domácí v zápase třetího předkola Ligy mistrů do vedení. Pražané však na nadějný první poločas nenavázali. „Druhá půlka se nám vůbec nepovedla,“ potvrdil po duelu s rumunskou Steauou Bukurešť útočník Šural.

Přesně pro takové zápasy vyměnil Liberec za Spartu. Útočník Josef Šural se v prvním ostrém startu sezony uvedl skvěle, hlavou zařídil v pětatřicáté minutě jedinou branku domácích, ale přesto mu do zpěvu nebylo. „Z gólu radost samozřejmě mám, ale z výsledku určitě ne,“ hlesl.

Skóre 1:1 totiž pro odvetu v Bukurešti nahrává spíš rumunskému týmu. Sparta přitom v prvním poločase mohla těsný náskok navýšit, ale kapitán Lafata velkou tutovku neproměnil. A ve druhém poločase letenští tempo Steauy vůbec nestíhali.

O čem ještě Šural v novinářské mixzóně hovořil?

O třetím gólu za Spartu: Měl jsem chodit před jejich prvního beka v zóně. Dobře jsem se před něj nebo za něj dostal a přeskočil jsem ho.

O výsledku, který je pro odvetu výhodnější pro Bukurešť: Nechtěli jsme obdržet branku, kluci vzadu celkem dobře bránili. Bohužel to potom Stanciu fantasticky trefil... Spíš jde o to, že tahle standardka nemá vůbec vzniknout, než potom řešit, jestli to dobře trefil nebo ne.

O rozdílu ve výkonech během prvního a druhého poločasu: Je velká škoda, že jsme do konce prvního poločasu nepřidali druhý gól, protože šance na něj byly. Přehrávali jsme je. Bohužel nám přestávka asi neprospěla a druhá půlka se nám vůbec nepovedla. Steaua na nás vlétla, přehrávala nás, měla lepší pohyb. A s tím všechno souviselo.

O tom, zda Stanciu pád před gólovým přímým kopem nafilmoval: Bavili jsme se o tom s klukama a já osobně nevím, ze střídačky jsem to neviděl. Rozhodčí to písknul, bohužel.

O velké převaze Bukurešti ve druhém poločase: Těžko odpovědět. Nevím, zda to bylo tím, že oni zvýšili obrátky, nebo tím, že jsme zalezli. Nebo jestli jsme odešli fyzicky. Nevím, co k tomu říct. Obrázek druhé půle byl prostě takový, že oni byli silní na balonu a my jenom běhali. Všude jsme byli pozdě.

O šancích do odvety: Šance vidím stejně, 50 na 50. Jedeme tam vyhrát, ale bude to těžké.