Sparta - Steaua 1:1, rozpačitý vstup, výhru vzal domácím přímý kop v závěru

• 466
Sparťanští fotbalisté boj o Ligu mistrů nerozehráli nadějně. V úvodním utkání 3. předkola doma remizovali se Steauou Bukurešť 1:1, což dává do odvety větší šance rumunskému soupeři.

Sparta nebyla v Lize mistrů od roku 2005 a po úvodním utkání to vypadá, že tam bude chybět i jedenáctý rok.

Steaua není nepřekonatelný soupeř, v Evropě sotva průměrný, přesto na Letné byla většinu času aktivnější, měla víc střel i šancí. Domácí ve druhé půli netrefili prostor brány.

Domácí dlouho držel brankář Bičík, vyzrál na něj až čtvrt hodiny před koncem nejlepší hostující hráč Stanciu z přímého kopu.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Příští středu v odvetě v Bukurešti musí sparťané skórovat, aby měli naději na postup do závěrečné fáze kvalifikace. Musí vyhrát, či remizovat 2:2, 3:3 atd. Steaue stačí výsledek 0:0.

Přitom sparťané dlouho vedli. Gól vměstnal Šural do poslední čtvrthodiny první půle, to byla jediná část hry, kdy domácí soupeře přehrávali.

Do té doby překvapené publikum občas vypustilo nespokojené šumy, po půlhodině vydechlo zklamáním. Kapitán Lafata po parádní akce selhal v tutové šanci, když ze tří metrů trefil jen brankáře.

Ale jakoby neproměněná příležitost domácí nakopla, chytili se v ofenzivě, přidali na agresivitě a v 35. minutě vybojovali první roh. Po centru Dočkala se do vzduchu na bližsí tyči zavěsil Šural a hlavou skóroval.

Z následného tlaku sparťané mohli vytěžit víc než jen poločasové vedení 1:0. Příležitosti Konatého či Lafaty se daly řešit líp. I tak zněl ne zcela zaplněným hledištěm potlesk.

V sestavě s novými hráči Michalem Kadlecem a Alešem Čermákem začali sparťané zakřiknutě, chvílemi vyhlíželi nervózně. Po čtyřech minutách mohli prohrávat. Rumuni po hlavičce Stanciua už už jásali, ale Bičík vytáhl náramný zákrok.

Hosté nenechali soupeře hrát, krajní obránci napadali už hluboko na sparťanské polovině. Domácí hráli obezřetně, někdy až příliš opatrně. Brzdila je spousta nepřesností, prohrávali souboje, neměli odražené míče, všude byli druzí.

Ale povedená akce ze třicáté minuty průběh hry i následně i výsledek změnila. Jenže jen na chvíli.

Hosté měli i první šanci druhé půle, ale rovněž ji nedali. Ale nezlomilo je to, dál útočili, byli aktivnější, hrálo se téměř na jednu bránu.

Sparťané se k ničemu nemohli dostat, ani k protiútokům, natož k souvislejší akci. A tak domácí zase držel Bičík. Dlouho likvidoval všechny nebezpečné střely, nejagilnější byl rumunský reprezentant Stanciu. Pálil levou, pravou, ze všech pozic. A nakonec na sparťanského gólmana vyzrál.

Nejdřív nafilmoval pád po zákroku Frýdka a z přímého kopu z hranice vápna se trefil krásně přes zeď.