Homosexuálové budou usilovat o sex s dětmi, tvrdila poslankyně

  • 2035
Gayové a lesby, kteří žijí v registrovaném partnerství, se dočkali projednávání zákona, který by jim umožnil osvojení dítěte druhého partnera. Výsledku se nedočkali. Místo toho přišla facka od poslankyně Pavlíny Nytrové. „Homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi,“ prohlásila. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová ji za to vyzvala k odchodu z ČSSD.

Posledním krokem, o nějž homosexuálům podle Nytrové půjde, je prosazování snižování věku pro sexuální styk. „Mluvím o tom, jak už to v podstatě opravdu v některých zemích funguje,“ tvrdila. Prohlásila také, že u homosexuálů je nadprůměrný sklon k alkoholu a drogám ve srovnání s heterosexuální společností, vyšší míra výskytu duševních a mentálních poruch, výrazně kratší věk dožití a výrazně vyšší výskyt násilného chování.

„Cítím potřebu se naprosto distancovat od toho, co říkala,“ odmítla Marksová téměř vzápětí slova Nytrové. „Je důležité, aby děti vyrůstaly v rodině, která je miluje,“ hájila Marksová právo gayů a leseb žijících v registrovaném partnerství osvojit si dítě partnera či partnerky. Do konce jednacího dne poslanci zákon nestihli kvůli bouřlivé diskusi projednat a protože jim začaly prázdniny, k zákonu se vrátí nejdříve na záříjové schůzi Sněmovny.

13.července 2016 v 18:14, příspěvek archivován: 13.července 2016 v 18:51

Naprosto se distancuji od názorů poslankyně Nytrové týkajících se registrovaného partnerství. Měla by si přestoupit do jiné strany!

„Neoslabujme tradiční rodinu,“ oponoval Marksové první místopředseda lidovců, ministr zemědělství Marian Jurečka.

Přijetí zákona za předkladatele návrhu obhajovala poslankyně za ANO Jana Pastuchová. „Existuje stále více rodin, kde oba rodiče mají stejné pohlaví,“ řekla při obhajobě zákona. Zdůraznila, že právo na osvojení dítěte druhého partnera v registrovaném partnerství uznává řada zemí, například Finsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie, Rakousko, Slovinsko či Estonsko. V Česku to navrhuje skupina poslanců napříč stranami, s výjimkou lidovců.

„Děti mající stejnopohlavní rodiče neprospívají ani nemají horší kázeň,“ prohlásila Jana Hnyková z Úsvitu. „Tento zákon je o tom, aby se děti měly lépe, je pro dobro dětí,“ řekl její kolega, šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch. Přijetí zákona podpořil také místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Homosexuální lobby ničí tradiční model rodiny, řekla Nytrová

„Jsem zásadně proti,“ řekla naopak Pavlína Nytrová z ČSSD. Zdůraznila, že když před deseti lety prošel zákon o registrovaném partnerství, bylo to jen těsnou většinou a zaznívalo tehdy, že nebude následovat žádný další požadavek. „Homosexuální lobby usiluje plíživými postupnými kroky ničit staletí osvědčený model, fungující model rodiny,“ prohlásila Nytrová. Lze podle ní spíše mluvit o neuváženém experimentování na dětech než o upřímnou snahu hájit práva dětí.

„Známou skutečností zůstává, že právě homosexuální páry se v drtivé většině vyznačují vysokou formou promiskuity, která je mnohonásobně vyšší než u běžných heterosexuálních párů. To znamená, že zde rozhodně nelze mluvit o stabilním prostředí, v němž by dítě mělo vyrůstat,“ řekla sociální demokratka.

„Pořád ještě žijeme ve společnosti, kde by mělo být divné, že by jako rodiče měli být uvedeni dva muži nebo dvě ženy,“ protestovala proti návrhu konzervativní poslankyně TOP 09 Nina Nováková.

Nejde přitom o adopce, jen o osvojení dítěte partnera. Podobně jako když po rozvodu manželského páru si nový manžel či manželka osvojí dítě z předchozího vztahu. Nutný by k tomu byl souhlas druhého biologického rodiče. V páru dvou gayů, kde se jeden z nich bude starat o dítě z předchozího heterosexuálního vztahu, by si jeho partner mohl dítě osvojit jen tehdy, když k tomu dá souhlas jeho matka.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue