Galaxy S7 Active má vydržet skoro všechno, ale při testu se hned utopil

  • 44
Samsung nedávno v USA uvedl do prodeje odolnou verzi aktuálního topmodelu Galaxy S7 s přídomkem Active. Přístroj se stejně jako jeho méně odolný sourozenec pyšní stupněm krytí IP68 a navíc i odolnějším krytem. V testech magazínu Consumer Reports ovšem při zkoušce voděodolnosti neobstál.

Samsung Galaxy S7 oficiálně splňuje stupeň krytí IP68, a je tak částečně voděodolný, což potvrdilo i několik testů třetích stran. Konstrukční prvky zajišťující voděodolnost telefonu pak podrobně popisoval i známý youtuber (více zde).

U verze Active, jak Samsung označuje odolné varianty svých smartphonů, deklaruje stejný stupeň ochrany vůči vniknutí vody i prachových částic do útrob přístroje.

Telefon se krátce po uvedení ocitl v hledáčku známého magazínu Consumer Reports, jehož redakce jej podrobila sérii testů. Ačkoli si telefon v řadě z nich vedl velmi dobře, při zkoušce voděodolnosti neobstál. Po vyjmutí z vodní lázně totiž přestal fungovat.

Parametry pobytu pod vodní hladinou se přitom držely v mantinelech, které by přístroji s certifikací IP68 neměly ublížit. Připomeňme, že standard mluví o tlaku 1,5 metru vodního sloupce po dobu 30 minut.

Redaktoři Consumer Reports nejprve ponořili Galaxy S7 Active do tlakové nádoby, jejíž podmínky simulovaly tlak 1,5 metru vodního sloupce, a zde jej ponechali 30 minut. Po vyjmutí z nádoby byl displej vzorku nefunkční, nereagoval na dotyk a problikávaly na něm zelené linky. Poškozen byl také fotomodul, do kterého pronikla voda. Pokud se stane, že telefon při tomto testu selže, pak v Consumer Reports stejnou zkouškou otestují další kus telefonu.

Ale ten na tom po vyjmutí lázně nebyl o mnoho lépe. Displej se samovolně vypínal a zapínal, voda i v tomto případě zasáhla fotoaparát a cestu si našla i do slotu pro SIM kartu.

Jak dodává zpráva testujících, telefony se po vysušení a připojení k nabíječce podařilo zapnout, ovšem jejich displeje byly nepoužitelné. Vodní lázeň, kterou by měly bez obtíží ustát, tak smartphony nevratně zničila.

Paradoxem je, že odolná verze Active byla jedinou variantou Galaxy S7, která testem voděodolnosti u Consumer Reports neprošla. Základní S7 ani verzi edge se zahnutým panelem stejný test nezpůsobil žádnou újmu, telefony byly po vyjmutí z nádoby zcela funkční.

Samsung v prohlášení uvedl, že dosud přijal jen několik stížností na poškození Galaxy S7 Active vodou a všechny tyto případy pokrývala záruka. Není proto vyloučeno, že v testu použité kusy byly z nějaké vadné série, jejíž kryt nedostatečně chránil před průnikem vody do elektroniky.

Galaxy S7 edge můžete polévat i šampaňským

Připomeňme, že Samsung voděodolnost Galaxy S7 edge krátce po uvedení netradičně prezentoval sérií reklamních spotů, ve kterých jej americký rapper Lil Wayne opakovaně poléval šampaňským. V reklamě například na stole položené S7 edge pokropil šampaňským a následně jej během aktivního hovoru ponořil do akvária.

V dalším spotu telefonem bezprostředně po spršce bublinek bezhotovostně platí v supermarketu, kde si kupuje další láhev šampaňského, kterým obratem opět dokazuje voděodolnost svého smartphonu.