HRDINA S RUKAVICÍ. Portugalský útočník Éder slaví rozhodující gól ve finále...

HRDINA S RUKAVICÍ. Portugalský útočník Éder slaví rozhodující gól ve finále fotbalového mistrovství Evropy proti Francii. | foto: Reuters

Finále Eura rozhodl Éder: Ronaldo mi dodal sílu, gól mi předpověděl

• 13
V předchozích zápasech mistrovství Evropy odehrál jen třináct minut. Přesto právě portugalský fotbalista Éder rozhodl finále proti Francii (1:0), když ve druhém prodloužení zapadla jeho střela z dálky přesně k tyči. „Ten gól mi předpověděl Cristiano Ronaldo,“ řekl šťastný střelec.

Éder se dostal na hřiště v 77. minutě, kdy vystřídal mladíčka Renata Sánchese. Krátce předtím se k němu nahnul kapitán Ronaldo, který už v prvním poločase musel kvůli zranění ze hřiště.

„Řekl mi, že dám vítězný gól. Dodal mi sílu, energii a sebedůvěru. O takovém gólu jsem snil od začátku mistrovství,“ řekl 28letý útočník.

A pokračoval: „Je to fantastický pocit. Ten gól jsme si zasloužili za všechnu tu práci, kterou jsme na šampionátu odvedli. Patří všem Portugalcům. Myslím, že jsme si titul zasloužili.

Éder se trefil ve 109. minutě, kdy se zbavil obránce Koscielného a z dálky vystřelil. Míč zapadl přesně k tyči, kam se marně natahoval brankář Lloris.

Tým Lille, kde Éder působí, napsal na Twitter, že porážka Francie je velké zklamání: „Ale také jsme pyšní, že máme takového útočníka.“

Portugalsko slaví titul mistrů Evropy poprvé v historii. Poprvé rovněž porazilo Francii v soutěžním zápase.