Teddy Together: Mluvící medvěd, který chce být vaším kamarádem

  • 0
Asi každé dítě mělo svého oblíbeného plyšáka, figurku, případně imaginárního kamaráda nebo kamarádku. Doba však pokročila a po Tamagotchi či Nintendogs přichází na handheld 3DS mluvící plyšový medvěd.

Teddy Together

Platforma: 3DS

Herní karta

Teddy Together není vyložená novinka, v Japonsku hra vyšla pod názvem Kuma Tomo už před třemi lety. V případě handheldu 3DS to ovšem není žádná tragédie. Pochybuji ovšem, že ji u nás v Česku čeká výraznější úspěch. Hra je totiž založena na komunikaci, takže pokud vaše dítko nevládne angličtině, nemá pro něj žádnou hodnotu.

Myslím, tedy jsem

O co jde? Rozbalíte krabici, z níž vyskočí mluvící plyšový medvěd. Co se z něj stane, už je jen na vás. Plyšák se totiž neustále na něco vyptává. Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo? Jaký je váš vysněný domácí mazlíček? Jak získat kamarády? Kdy se cítíte opuštěně? Díváte se rádi na televizi? Kdo s vámi žije v domácnosti? Hra pak získané informace dále používá.

Teddy Togehter

Teddy Togehter

Jednoho dne se například plyšák zmínil, že si dal do lednice pizzu, ale když se vrátil domů, už tam nebyla. A k tomu dodal, že ji snědla Zuzka, tedy jedna z postav, kterou jsem při „výslechu“ zadal. Hra využívá získané informace vesměs kreativně a ve složitých konstrukcích a je to také asi jediný prvek, který zaujme odrostlejší hráče. Z medvěda totiž mohou udělat hotového asociála, který má největší radost, když někdo umře a jako pamlsek si dává mrtvé krysy.

Mám hlad, chci jíst

Zbytek už je klasika. Když má medvěd hlad, jdete do kuchyně a absolvujete drobné hříčky, například krájení surovin, krmení či ohřívání pokrmu. Čas od času se musí medvěd vykoupat, takže jdete do koupelny a pomocí stylusu ho drhnete a sprchujete. Samozřejmostí je zahrádka, na níž sázíte semínka, zaléváte a sklízíte plody. Chybět nesmí ani obchod s potravinami a oblečením. Plyšák může nosit klobouk, šaty, různé šály, na výběr je toho celkem dost. A občas potřebuje podrbat či pohladit.

A to je vlastně vše. Medvěd nevyžaduje velkou péči. Když ho necháte týden být, nezemře, naopak se na vás bude těšit. Z pohledu dospělého je fajn, že hra u dětí podporuje socializaci a pozitivní myšlení.

Na druhou stranu, pokud dítě bude odpovídat pravdivě, získá hra tolik informací, že by Facebook mohl závidět. Jako dospělý také nemám chuť svěřovat se plyšákovi, který žije v domečku jako pro Barbie panenky. Nechci z něj ani dělat asociála – na tyto experimenty mnohem lépe fungují The Sims.

Vyloženě na nervy mi lezl hlas medvěda. Abych byl přesnější, už po pár minutách jsem ho měl chuť zabít. Jenže: nejsem cílová skupina, nebudu proto hru číselně hodnotit. Pokud by moje dcera byla starší a uměla anglicky, nebál bych si jí Teddy Together koupit. Nenechte se tak odradit, na eShopu je k dispozici demoverze, která v tomto případě vydá za tisíce slov. Uvidíte sami.