• 0
To byl obrat! Fotbalisté Petřínu Plzeň v 63. minutě najednou ožili a ztracený zápas proti Roudnému otočili. Ve zbylém čase utkání 30. kola divize A nasázeli zaskočenému soupeři hned šest gólů a berou tři body za výhru 6:2. Podívejte se na video.

„Nedokážu ještě teď pochopit, co se s mužstvem stalo,“ kroutil hlavou trenér Roudného Libor Šolc.

Tým, v němž mimo jiné působí exligový záložník Rudolf Otepka, se v 63. minutě naprosto sesypal. Díky dvěma zásahům Martina Jasanského z první půle vedl 2:0, jenže nakonec prohrál vysoko 2:6. „Zaprvé dostat za necelých třicet minut šest gólů, to jsem ještě neviděl,“ popisoval pro fotbalunas.cz své pocity kouč Šolc.

„Zadruhé jsme chtěli dát příležitost mladým klukům, resp. dorostencům, ale v klíčových momentech bohužel prostě nepomohli zkušenější hráči. Těžko hledat nějaká slova útěchy,“ hlesl zklamaně trenér hostů.

Jeho svěřenci jenom sledovali, jak Plzeň přidává jeden zásah za druhým. Nejdřív snížil Petr Papáček, v 69. minutě vyrovnal z penalty Lukáš Zoubek - a zbytek zápasu už patřil domácímu Petřínu.

Papáček zakončil povedenou akci a otočil skóre, Plzeň poté za posledních deset minut skórovala ještě třikrát a počítadlo se zastavilo na hodnotě 6:2.

„První poločas to byla tragédie. Bylo to stejné jako Češi s Chorvatama,“ našel kouč Radek Vodrážka paralelu s fotbalovým Eurem. „Doufali jsme, že bychom mohli srovnat na 2:2, ale nakonec druhý poločas předčil naše očekávání.“

Výsledky 30. kola: Třeboň - Čížová 2:5 (0:3), J. Hradec - Motorlet Praha 2:5 (1:2), Petřín Plzeň - Roudné 6:2 (0:2), Karlovy Vary - Český Krumlov 2:4 (1:2), Hořovicko - Nové Strašecí 6:1 (2:0), Rokycany - Sedlčany 1:2 (0:0), Klatovy - Aritma Praha 2:3 np (2:2), Milevsko - Doubravka 4:1 (2:1).

1. Hořovicko 30 23 0 0 7 82:28 69
2. Motorlet Praha 30 16 7 2 5 67:27 64
3. Karlovy Vary 30 16 3 3 8 64:37 57
4. Klatovy 30 15 3 4 8 59:41 55
5. Doubravka 30 12 3 6 9 53:38 48
6. Aritma Praha 30 12 2 8 8 49:39 48
7. Sedlčany 30 10 7 4 9 45:48 48
8. Čížová 30 14 2 1 13 53:50 47