Český záložník Jaroslav Plašil v utkání proti Turecku.

Český záložník Jaroslav Plašil v utkání proti Turecku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Proč bych vám to říkal? reagoval Plašil na otázky o konci v reprezentaci

• 86
Lens (Od našeho zpravodaje) - Prožíval zklamání po vyřazení z mistrovství Evropy a do toho oznámil, že ve fotbalové reprezentaci končí. Porážka 0:2 s Tureckem byla pro Jaroslava Plašila posledním zápasem v národním týmu, za který během kariéry odehrál 103 utkání.

Prý jste spoluhráčům řekl, že v reprezentaci končíte.
Přesně tak.

Co jste oznámil spoluhráčům?
To zůstane v kabině.

Proběhlo nějaké rozloučení?
Proč bych vám to říkal?

Byl jste rozhodnutý už před turnajem, že skončíte?
O tomhle se přeci nemá cenu bavit, ne? Prostě jsem oznámil, že končím a je to.

Jste hodně zklamaný, že to skončilo takhle?
Zklamaný určitě jsem. S jedním bodem ve skupině... Velké zklamání.

Co vám proti Turecku chybělo, aby výsledek byl lepší?
Chyběl tomu gól. První poločas jsme odehráli docela dobře, bohužel jsme neproměnili šance. Ve druhé půli jsme chtěli dát co nejdříve gól, ale to se nepovedlo. Po druhém gólu už to bylo těžké.