• 0
Zličín zastihlo jaro v dobré a hlavně ofenzivní formě. V rámci 29. kola pražského přeboru fotbalisté ze západu Prahy přejeli Háje 5:0. Na jejich brankách měli podíl i dva mladí cizinci, Ital Carlo Maria Maione a Japonec Keisuke Oikawa, oba se trefili i přihráli. Další klání kola skončilo vysokou porážkou Stodůlek 1:6, které zničila „Čafka“. Pětkrát skóroval Miroslav Mašlej. Podívejte se na video.

Počíhal si na vysoký centr a prudkou hlavičkou zatloukl balón k tyči hostující branky. V zápase s Háji se jednalo už o čtrnáctou branku italského mladíka ve službách domácího Zličína Carla Maria Maioneho. Po půlhodině hry navíc předvedl ukázkovou ránu placírkou Lukáš Žák a rázem Zličín vedl už o dvě branky.

V 62. minutě se blýskl znovu italský útočník Maione, když předložil Ivanu Mertovi skvělou přihrávku, kterou útočník Zličína přetavil ve třetí trefu domácích. Po brance zároveň přišlo zajímavé střídání Zličína, kdy se do hry za záložníka Tomáše Skálu dostal japonský hráč Keisuke Oikawa.

Po pouhých jedenácti minutách na hřišti zmíněný japonský fotbalista připravil Mertovi další skvělou nahrávku a střelec Zličína se nemýlil ani podruhé. Merta navíc nechtěl zůstat spoluhráči nic dlužen, asijského záložníka našel v 89. minutě zcela volného před hostující brankou, a tak se i Oikawa zapsal mezi střelce.

Zličín potvrdil jarní formu a Háje přejel suverénně 5:0. Výhru okomentoval pro fotbalpraha.cz trenér domácích Tibor Notin: „Ze začátku chytil jejich brankář Mertovi tři góly. Pak jsme se rozjeli a začalo to tam padat. V poslední době hrajeme opravdu dobře, hlavně doma. Hodně se tlačíme do útoku. Panuje veliká spokojenost, kluky to baví.”

Střela do prázdné, přesná rána k tyči, oklamání gólmana, další bomba k tyči a druhá trefa do nikým nehlídané branky. Tak se dá v rychlosti popsat pět branek hostujícího Miroslava Mašleje z ČAFC Praha proti celku Stodůlek.

ČAFC nakonec roznesl domácí Stodůlky poměrem 6:1. Mašlej se díky vydatnému střeleckému příspěvku dotáhl na rozdíl dvou gólů na čelo tabulky střelců. Dohromady dal střele ČAFC v sezoně už 25 branek a na to, aby se pokusil z trůnu pro krále střelců sesadit Petra Junka z Třeboradic, má ještě poslední kolo soutěže.

Ve šlágru si mistrovský titul zajistili fotbalisté Přední Kopaniny (o duelu lídra se Sokolem Královice jsme psali zde).

Výsledky 29. kola: Uhelné sklady - Zbraslav 1:6 (1:4), Střešovice 1911 - Admira Praha B 3:2 (0:0), Zličín - FC Háje 5:0 (2:0), Union Vršovice - Cholupice 3:0 (1:0), Třeboradice - Motorlet Praha B 1:0 (0:0), Př. Kopanina - Královice 3:1 (1:1), Stodůlky - ČAFC Praha 1:6 (0:2), ABC Braník - Bohemians 0:3 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 29 19 5 5 80:32 62
2. Sokol Královice 29 16 7 6 76:47 55
3. Bohemians Praha 29 16 7 6 63:42 55
4. SK Třeboradice 29 17 2 10 73:47 53
5. SK Zbraslav 29 13 10 6 70:42 49
6. Sokol Cholupice 29 15 2 12 65:66 47
7. ČAFC Praha 29 12 7 10 63:65 43
8. ABC Braník 29 13 4 12 50:55 43