• 0
Přebor Jihomoravského kraje byl ve svém 30. kole bohatý na vysoké a pro fotbal nezvyklé výsledky. Duel mezi Ivančicemi a Lanžhotem skončil vysokou demolicí hostů, domácí zvítězili 6:0. V dalším zápase přejely čtvrté Mutěnice předposlední FK Znojmo výsledkem 7:1. Podívejte se na video.

Jedenácté Ivančice a šestý Lanžhot dělily před vzájemným utkáním v tabulce pouhé čtyři body. Ten, kdo před utkáním tipoval vyrovnaný průběh, se ovšem značně zmýlil.

Ivančice plně využily výhodu domácího hřiště a už po 18 minutách vedly po dvou brankách Tomáše Táborského a proměněné penaltě Tomáše Čožíka 3:0.

Po hodině hry se navíc krásným a především na milimetr přesným lobem blýskl Vladimír Čermák, jenž domácí poslal už do čtyřbrankového vedení. Ivančice utkání naprosto kontrolovaly, naopak hosté celou dobu tahali za kratší konec.

To demonstroval brankář Lanžhotu Josef Bartoš na úplném konci klání, kdy neudržel vysoký balón a lacině daroval domácím branku na konečných 6:0.

Další zápas k tomu přinesl ještě vyšší výsledek. Hosté ze Znojma se sice v utkání s Mutěnicemi ve 12. minutě ujali vedení 1:0, to bylo z jejich strany ovšem vše. Domácí naopak sedmi brankami zcela rozebrali znojemskou defenzivu a nakonec se radovali z drtivé výhry 7:1.

Podívejte se také na gólové momenty vloženého 29. kola:

Výsledky 30. kola (31. hraného): Bohunice - Bystrc 0:0 (0:0), Ivančice - Lanžhot 6:0 (3:0), Sparta Brno - Moravská Slavia 1:2 (0:0), Bosonohy - Jevišovice 5:2 (0:1), Mutěnice - FK Znojmo 7:1 (2:1), M. Krumlov - Bzenec 2:1 (2:1), Boskovice - Novosedly 1:1 (0:0), Ráječko - Rousínov 2:1 (1:0).

1. Slovan Bzenec 30 25 1 4 97:35 76
2. TJ Tatran Bohunice 30 20 5 5 68:24 65
3. FC Dosta Bystrc-Kníničky 31 18 5 8 74:34 59
4. FK Mutěnice 31 17 5 9 64:36 56
5. FK SK Bosonohy 31 15 6 10 53:49 51
6. SK Moravská Slavia 31 15 4 12 69:54 49
7. SK Olympia Ráječko 32 15 4 13 71:63 49
8. TJ Sokol Lanžhot 31 15 2 14 74:75 47