• 0
Duel týmů ze spodní části tabulky přeboru Libereckého kraje mezi posledním Košťálovem a hosty ze Mšena zpestřila velkolepá přestřelka, která nakonec čítala devět branek. Fotbalisté posledního celku sahali po bodech, v nastavení však o výhře Mšena rozhodl Tomáš Hartman. Košťálov tak soutěž opouští. Podívejte se na video s gólovými momenty 14. kola.

Mšeno vtrhlo na hřiště Košťálova ve velkém stylu. V 17. minutě už hosté vedli po dvou brankách Davida Svobody 2:0. Košťálov se ovšem též vytáhl dvougólovým střelcem, domácí Jaroslav Cerman stačil do konce poločasu srovnat na 2:2.

V 52. minutě se navíc šikovným přehozením brankáře trefil Karel Janata z Košťálova a domácí šli prvně do vedení. To ale dlouho nevydrželo, hostující Lukáš Matoušek a Jan Filip zařídili druhý obrat v utkání.

Poslední Košťálov ale s vidinou sestupu stále bojoval a odměnou domácím hráčům za to byla třetí branka v utkání Cermana, který vyrovnal na 4:4 a vykřesal naději.

Ta ovšem domácím definitivně zhasla ve třetí minutě nastavení. Košťálov zahrával roh, a jelikož museli domácí hráči bezpodmínečně zvítězit, vydal se do pokutového území Mšena i brankář Drahoslav Věrný. Míč se ovšem dostal na kopačky hostů, Tomáš Hartman dal po úprku přes celé hřiště na konečných 5:4, a odsoudil tak Košťálov k sestupu.

Vedoucí domácích Michal Baudyš pro fotbalunas.cz uvedl: „Utkání nás poslalo o soutěž níž. Převažuje velké zklamání, protože v zápase jsme neproměnili několik brankových příležitostí, hlavně za stavu 3:2, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. Se sestupem se musíme co nejlépe popasovat a připravit se na A třídu.“

Výsledky 14. kola (26. hraného): Frýdlant - Chrastava 0:9 (0:3), Skalice - Doksy 2:2 (1:2), Višňová - Česká Lípa 1:0 (1:0), Sedmihorky - Lomnice 2:0 (1:0), Bozkov - Velké Hamry 3:4 (2:2), Košťálov - Mšeno 4:5 (2:2), Hejnice - Železný Brod 2:3 (1:1).

1. TJ Spartak Chrastava 26 25 0 1 128:22 75
2. FK Sedmihorky 26 19 1 6 75:30 58
3. FK Velké Hamry 26 13 5 8 66:48 44
4. Arsenal Česká Lípa 26 13 3 10 45:39 42
5. Jiskra Višňová 26 12 4 10 56:48 40
6. TJ Doksy 26 10 5 11 47:53 35
7. SK Skalice 26 10 5 11 55:58 35
8. Slovan Frýdlant 26 10 4 12 66:74 34