• 0
Fotbalisté Přední Kopaniny si zajistili triumf v přeboru Prahy. Zápas s druhými Královicemi rozhodl střídající Tomáš Literák, jenž dvěma góly zařídil vítězství 3:1. Tým kolem exligisty Tomáše Pešíra tak slaví po 29. kole obhajobu loňského prvenství. Podívejte se na video.

Naděje Královic na zamotání konečného pořadí byly dlouho oprávněné. Druhý tým přeboru musel nad Kopaninou zvítězit, aby prodloužil boj o titul do posledního kola. A sice po penaltě Tomáše Bláhy hosté prohrávali, jenže ve 33. minutě srovnal Petr Nykl.

„O poločase jsme si řekli, že když už jsme to dotáhli až sem, že to nepustíme,“ říkal ve videu trenér Přední Kopaniny Salem Hebousse.

A domácí to nepustili. V 71. minutě nastoupil do tou dobou remízového zápasu Literák a o pár okamžiků později se radoval. Tentýž hráč přidal v závěru ještě jeden gól a na Kopanině propukly mistrovské oslavy.

Královice se ale nemají za co stydět - po podzimu ztrácely na lídra deset bodů, přesto ještě souboj o první příčku zdramatizovaly. V přímém duelu o titul navíc neměly tři klíčové fotbalisty a hrajícího trenéra Martina Hyského, jenž je ve Francii na Euru jako televizní expert.

„Důležité body jsme ztratili v jiných zápasech. Sezonu bych ale hodnotil kladně. Udělalo se nové hřiště, máme nejlepší trávník v přeboru. A tohle umístění na náš mančaft, kde většině táhne na čtyřicet, není špatné,“ usmál se kapitán Královic Jiří Šmíd.

Přední Kopanina teď řeší klíčovou otázku: hrát divizi, nebo ne?

„Je to těžké rozhodování. Další sezona v přeboru už by ale asi nebyla to pravé ořechové. Asi by bylo dobré si divizi zkusit,“ má jasno kouč Hebousse, jenž u týmu po třech letech končí. „Budu s klukama ale dál v kontaktu,“ dodal pro fotbalpraha.cz úspěšný trenér.

Přední Kopanina - Královice 3:1 (1:1)

Branky: 18. Bláha z penalty, 72. a 87. Literák - 33. Nykl.

ŽK: 59. Čihák – 52. Záhorec, 59. Nykl. Rozhodčí: Cichra - Rodová, Toman Diváků: 250.
Přední Kopanina: Švarc - Hemzáček, Mikeš (62. Les), Čihák, Bláha – Flaks (76. Průša), Melničuk, Santler (86. Vik), Poláček (66. Sýkora) - Pešír - Urban (71. Literák). Trenér: Hebousse.
Královice: Jeřábek - Hořický, Záhorec, Hrazdíra (67. Šumský), Slováček - Krejča - Dušek, Šmíd, Richtrmoc - Formáček, Nykl. Trenér: Pensdorf.

Podívejte se na sestřih z finále Teskahor Cupu:

Ostatní výsledky 29. kola: Uhelné sklady - Zbraslav 1:6 (1:4), Střešovice 1911 - Admira Praha B 3:2 (0:0), Zličín - FC Háje 5:0 (2:0), Union Vršovice - Cholupice 3:0 (1:0), Třeboradice - Motorlet Praha B 1:0 (0:0), Stodůlky - ČAFC Praha 1:6 (0:2), ABC Braník - Bohemians 0:3 (0:1).

1. FC Přední Kopanina 29 19 5 5 80:32 62
2. Sokol Královice 29 16 7 6 76:47 55
3. Bohemians Praha 29 16 7 6 63:42 55
4. SK Třeboradice 29 17 2 10 73:47 53
5. SK Zbraslav 29 13 10 6 70:42 49
6. Sokol Cholupice 29 15 2 12 65:66 47
7. ČAFC Praha 29 12 7 10 63:65 43
8. ABC Braník 29 13 4 12 50:55 43