Jak Krejčí vyhání únavu: Ledová lázeň, dobré jídlo, masáž či spánek

• 21
Tours (Od našeho zpravodaje) - Naběhali spoustu kilometrů, dokonce víc než soupeř, ale většinu času bez míče. Únavu ještě znásobil výsledek - Česko prohrálo na mistrovství Evropy se Španělskem 0:1 gólem z 87. minuty. Jak fotbalisté po utkání regenerují, popsal záložník Ladislav Krejčí.

„Škoda, že jsme ten gól v osmdesáté sedmé minutě dostali. To hodně mrzí a po zápase jsme z toho byli zničení. Únava je potom ještě větší, než když získáte alespoň nějaký bod...“ popisoval Krejčí.

Statistika

Češi naběhali proti Španělsku 110 kilometrů. Soupeř o tři méně.

Jak únavu z nohou dostáváte?
Žádnou speciální metodu nemám. Všechno jsou to známé věci - regenerace, ledová voda, plavání, spánek a dobré jídlo. Tím se řídím.

Vy ledovou lázeň, která urychluje regeneraci svalů, využíváte?
Ledovou vodu jsme měli připravenou hned po zápase, když jsme přišli do kabiny. Dal jsem si tři kola po minutě. Pak jsem se šel vyklusat a protáhnout.

Ladislav Krejčí na tréninku reprezentace

Dělá každý hráč při regeneraci něco jiného?
Ano, každý je samozřejmě zvyklý na něco jiného. Já se snažím dělat to, co mě naučil kondiční trenér Tomáš Malý ve Spartě.

Regenerační trénink

Po vyběhání na úterním regeneračním tréninku jste vyzul kopačky a cviky dělal naboso. To je vaše specialita?
Jenom když je teplo. A hlavně jsem si zapomněl boty. Bylo hezky, tak jsem si kopačky sundal. Navíc jsme cvičili na stabilizačních pomůckách, na kterých se mi to stejně dělá lépe naboso než v botách.

Bývá po zápasech u masérů fronta?
To zase ne, oni si to umějí dobře zorganizovat. Každopádně se u nich protočí spousta hráčů.

Mají přednost mazáci jako Tomáš Rosický nebo Tomáš Sivok?
Asi ano, ale pořadí si určují maséři. Funguje to tak, že se na masáž přihlásíte a oni si vás potom zavolají, takže nemusíte čekat. Já na masáž většinou chodím dva dny před zápasem a den po zápase.