ŽIVOTNÍ OKAMŽIK. Zatím nejlepší zápas za reprezentaci odehrál Milan Škoda loni proti Kazachstánu. Dvěma góly zachránil národní tým, který tím posunul zase o kousek blíž mistrovství Evropy. Teď zažívá premiéru na šampionátu i on sám. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Škoda pomohl k postupu a teď věří: Snad šanci na Euru dostanu

• 28
Tours (Od našeho zpravodaje) - Zatímco většina jeho spoluhráčů už atmosféru mistrovství Evropy nebo dokonce mistrovství světa zažila, pro fotbalového útočníka Milana Škodu je to nová zkušenost. „A těším si na ni,“ řekl před úvodním zápasem proti Španělsku.

Škoda není na velké zápasy zvyklý ani z evropských pohárů, ve kterých „jeho“ Slavia v minulých letech chyběla.

„To je pravda, z evropských pohárů na ně zvyklý nejsem, ale za reprezentaci už jsem nějaké zápasy odehrál. V kvalifikaci to byly těžká utkání. I když tohle je samozřejmě něco jiného,“ přemítal 30letý útočník.

Pamatujete?

Loni v září nastoupil do druhého poločasu proti Kazachstánu, když česká reprezentace překvapivě prohrávala 0:1 a komplikovala si cestu na Euro. Škoda však dvěma góly skóre otočil a stal se hrdinou utkání.

Od té doby patří do reprezentace pevně, byť v základní sestavě nastoupil jen třikrát (z toho dvakrát v přípravném utkání). Jeho aktuální bilance na mezinárodní scéně zní 328 odehraných minut, 3 vstřelené góly (1 branka na 109 minut).

Milan Škoda (vlevo) a Jiří Skalák odcházejí v dešti z tréninku reprezentace na...
Milan Škoda na otevřeném tréninku české reprezentace v Tours
Útočník fotbalové reprezentace Milan Škoda na tiskové konferenci před zápasem s...

Přidá další starty na mistrovství Evropy?

„Tuším, jakou mám v týmu roli. Věřím, že šanci zahrát si na mistrovství Evropy dostanu, i když neříkám, že hned v prvním zápase,“ poznamenal autor šestapadesáti ligových gólů.

Mimochodem, na dálku ho budou sledovat spoluhráči ze Slavie, kteří minulý týden zahájili přípravu na novou sezonu. Už v polovině července je totiž čeká druhé předkolo Evropské ligy.

S nadsázkou lze říct, že Škoda zažívá trochu lepší přípravu na poháry... „No, dá se to tak říct,“ smál se Škoda. „Ale Euro je přeci jen o úroveň výš.“