• 0
Šlágr lídra s druhým. Ve 28. kole přeboru Středočeského kraje se odehrálo zásadní klání, které patrně určilo vítěze ligy. Zápas se lépe vydařil fotbalistům prvního celku Ostré, kteří po vítězství 2:1 nad Hostouní odskočili soupeři a zároveň svému největšímu pronásledovateli v tabulce dva zápasy před koncem na rozdíl čtyř bodů. Podívejte se na video.

Fanoušci sledující vypjatý šlágr mezi Ostrou a Hostouní dlouho neviděli branku. To změnil až pět minut před koncem prvního poločasu domácí Pavel Málek, který se ukázkově položil do rohového kopu a hlavou nekompromisně otevřel skóre.

„Bylo zřetelné, jak jsou na sebe obě mužstva připravená. My jsme chtěli eliminovat především nebezpečné křídelní prostory. To se nám dařilo plnit, ale bohužel jsme si vybrali dvě malá nedorozumění a ty soupeř využil,“ litoval po utkání pro web Hostouně hostující trenér Martin Čurda.

Další ránu, jak zmínil trenér Hostouně, zasadili domácí fotbalisté obraně hostů v 55. minutě, kdy se z dorážky po centru trefil Lukáš Müller. Záhy se sice hostům podařilo snížit po přízemní levačce Jaroslava Trnky, vyrovnání se ovšem už nedočkali.

„I když jsme v tomto zápase prohráli, a tím pádem s největší pravděpodobností přišli o první místo v soutěži, musím hráče pochválit za jejich výkon,“ dodal trenér Hostouně Trnka.

Ostrá porazila svého největšího soka Hostouň ve veledůležitém šlágru 2:1. Dvě kola před koncem soutěže má čtyřbodový náskok a je blíže k celkovému ovládnutí přeboru Středočeského kraje.

Výsledky 28. kola: Jíloviště - Dobříš 3:0 (1:0), Rejšice - Velvary 1:2 np (1:1), Tuchlovice - Poříčí n/S. 3:2 np (2:2), ČLU Beroun - Semice 4:2 (2:0), Ostrá - Hostouň 2:1 (1:0), Mnich. Hradiště - Vykáň 5:2 (2:2), Lhota - SK Rakovník 0:1 (0:0), Vraný - Sázava 2:0 (1:0).

1. Sportovní sdružení Ostrá 28 19 4 2 3 59:26 67
2. Sokol Hostouň 28 18 3 3 4 59:36 63
3. Slovan Velvary 28 17 4 1 6 77:36 60
4. SK Posázavan Poříčí n.Sáz. 28 14 1 10 3 53:37 54
5. MFK Dobříš 28 14 2 0 12 67:58 46
6. Čechie Vykáň 28 14 0 2 12 54:62 44
7. Mnichovohradišťský SK 28 12 2 1 13 39:44 41
8. SK Rakovník 28 10 5 1 12 35:43 41