• 0
Dva zápasy před koncem přeboru Pardubického kraje ještě není nic rozhodnuto, zvítězit mohou stále čtyři týmy – rezervy Pardubic a Chrudimi, Holice a Slatiňany. O skóre druhé Holice v rámci 28. kola soutěže porazily Choceň 3:1. V dalším utkání kola vyhráli fotbalisté Moravské Třebové 2:0 nad Lanškrounem. Na konci zápasu pak byla k vidění potyčka, která si vyžádala tři červené karty. Podívejte se na video.

V utkání Holic s Chocní zapískal rozhodčí ve 24. minutě po faulu jednoho z hostujících obránců pokutový kop. K němu se postavil domácí záložník Jakub Jedlička a k tyči umístěnou levačkou otevřel skóre. Do konce poločasu to už bylo o dvě branky, skvělou přihrávku na hranici velkého vápna poslal k tyči placírkou Tomáš Kopřiva.

„První poločas ještě ušel, druhá půle už ale byla z naší strany hrozná,“ uvedl po utkání pro web domácího celku vedoucí mužstva Holic Tomáš Čejka. Hostům se ve druhém dějství podařilo snížit po špatně trefené ráně Dominika Šafka, jehož střela nakonec po velkém oblouku zaplula do domácí branky.

Za Holice pojistil výhru minutu před koncem útočník Jindřich Václavek. Vedoucí domácích Čejka k utkání ještě dodal: „Od nás nechválím nikoho, měřítko snese maximálně tak Jakub Jedlička.“

V další utkání kola se střetli hráči Moravské Třebové a Lanškrounu. Za už rozhodnutého stavu 2:0 pro domácí došlo k dlouhé potyčce, po které v 88. minutě obdrželi červenou kartu domácí Jiří Strouhal spolu s Ondřejem Murinem a hostující Ladislav Vaško.

Výsledky 28. kola: Holice - Choceň 3:1 (2:0), Žamberk - MFK Chrudim B 1:4 (0:1), Česká Třebová - Třemošnice 1:0 np (0:0), Přelouč - Pardubice B 1:2 (0:2), Slatiňany - Moravany 5:1 (2:0), Letohrad B - Polička 1:0 (0:0), M. Třebová - Lanškroun 2:0 (0:0), Hlinsko - Svitavy 3:1 (0:0).

1. FK Pardubice B 28 19 3 2 4 84:31 65
2. SK Holice 28 17 7 0 4 82:37 65
3. MFK Chrudim B 28 19 2 2 5 68:40 63
4. SK Spartak Slatiňany 28 18 3 2 5 67:27 62
5. TJ Svitavy 28 16 2 3 7 78:43 55
6. FK Agria Choceň 28 14 3 2 9 41:33 50
7. FK Česká Třebová 28 10 5 4 9 42:39 44
8. Sportovní kluby Polička 28 12 1 4 11 43:49 42