• 0
V rámci 29. kola divize E se spolu ve šlágru utkaly celky třetího Slavičína a jistého mistra z Petřkovic. Vítěz soutěže přijel na půdu Slavičína bez osmi fotbalistů základní sestavy, což se výrazně projevilo na výsledku. Domácí vyhráli vysoko 4:1 a potvrdili svou jarní neporazitelnost. V dalším utkání si zastříleli hráči Hranic na půdě Frýdlantu, hosté zvítězili suverénně 5:0. Podívejte se na video.

Spanilá jarní jízda Slavičína neskončila ani v utkání s mistrem divize E Petřkovicemi. Domácí fotbalisty, kteří na jaře nepocítili porážku, poslal do vedení ve 40. minutě hlavou Pavel Kříž.

Stejný hráč pak v 67. minutě zvyšoval přízemní střelou už na 3:0. Oslabeného mistra, kterému chybělo osm členů základní sestavy, nakonec Slavičín vyprovodil výsledkem 4:1. I přes vysoký příděl ovšem Petřkovicím první místo v následujícím závěrečném zápase divize už nikdo nevezme.

Pro Slavičín se jednalo o poslední utkání sezony a podobu oslav nastínil pro zlinsky.denik.cz obránce domácích a bývalý hráč Zlína Milan Otépka: „Loučení se slivovicí tentokrát vyměníme za špekáčky, které pro tým za dvě branky po zápase zařídil Pavel Kříž.“

Kolo ještě ověnčila vysoká výhra hostů z Hranic 5:0 nad Frýdlantem nad Ostravicí. Hostující celek se prezentoval krásnými kombinacemi, které vedly k brankám. Tři z nich zařídil dvacetiletý talent Jan Ferenc.

Výsledky 29. kola: Frýdlant n.O. - Hranice 0:5 (0:0), Nový Jičín - SFC Opava B 1:2 (0:1), Nové Sady - Brumov 1:2 (0:0), Velké Karlovice - Rýmařov 0:1 (0:1), Vsetín - Val. Meziříčí 1:2 (0:2), Dolní Benešov - Petrovice 2:0 (0:0), Krnov - Havířov 1:2 (1:0), Slavičín - Petřkovice 4:1 (1:0).

1. Petřkovice 29 20 1 8 50:29 61
2. Petrovice 29 16 6 7 54:23 54
3. Slavičín 30 15 8 7 50:31 53
4. Valašské Meziříčí 30 15 6 9 50:36 51
5. Nový Jičín 29 13 7 9 44:31 46
6. Rýmařov 29 12 7 10 51:40 43
7. Nové Sady 30 12 5 13 51:47 41
8. Opava B 30 10 8 12 44:42 38