• 0
Zpráva o nevídaném penaltovém rozstřelu mezi Baťovem a Fryštákem obletěla fotbalový svět. Ve 24. kole přeboru Zlínského kraje padl také nádherný gól z kopačky luhačovického Lukáše Pantálka - ten napálil odražený balon ze vzduchu volejem pod břevno. Podívejte se na video.

Pátek 3. června 2016 vejde do dějin. Po remíze 3:3 přišly v utkání mezi Baťovem a Fryštákem na řadu penalty. Hodně penalt. Všichni hráči včetně gólmanů se vystřídali dvakrát, osm jednotlivců kopalo dokonce třikrát. Nakonec se radoval Baťov poté, co za stavu 22:21 přestřelil Jan Hřebačka bránu (podrobnosti čtěte ZDE).

„Spoluhráči mi nic nevyčítali. Byli rádi, že už se jelo domů,“ prohlásil smutný hrdina. Jeho výrok obletěl celý svět. Nizozemsko, Finsko, Vietnam, Brazílie, Kuvajt... Všude se psalo o pravděpodobném uvedení do Guinessovy knihy rekordů (více zde).

Jenže zlínský přebor, to není jen Baťov a Fryšták. Do fotbalových hitparád by jistě patřila i trefa Pantálka z Luhačovic. Ve 35. minutě se z velké dálky opřel do odraženého míče a poslal ho pod břevno. Nádherný gól!

Fotbalisté Luhačovic navíc duel v Bystřici zcela ovládli. O poločase vedli 3:0, domácím nakonec nasázeli nepopulárního „bůra“.

Výsledky 24. kola: Slušovice - Morkovice 1:0 (1:0), Baťov 1930 - Fryšták 4:3 np (3:3), Bystřice p.H. - Luhačovice 0:5 (0:3), Napajedla - Holešov 3:2 np (2:2), Provodov - Rožnov p.R. 4:2 (1:1), Vigantice - Chropyně 3:4 (2:0), Boršice - Štítná n.Vláří 0:3 (0:2).

1. SFK ELKO Holešov 24 15 5 2 2 68:37 57
2. FC RAK Provodov 25 15 2 2 6 75:40 51
3. FC Morkovice 24 13 2 0 9 50:43 43
4. FK Luhačovice 24 11 4 2 7 47:40 43
5. FC Rožnov pod Radhoštěm 24 11 4 0 9 46:31 41
6. FC Fryšták 24 12 0 5 7 36:33 41
7. FK Chropyně 24 9 3 2 10 47:49 35
8. SK Baťov 1930 24 8 3 4 9 43:42 34