Tomáš Satoranský v dresu FC Barcelona

Tomáš Satoranský v dresu FC Barcelona | foto: Profimedia.cz

Pokažený večírek: Satoranský řádil, ale na pana domácího si nepřišel

• 8
Na tenhle zápas se mohlo vzpomínat jako na velkou párty Tomáše Satoranského. Ale nebude. Řádění českého rozehrávače FC Barcelona ve třetím semifinále španělské basketbalové ligy na palubovce Laboral kutxa Vitoria překonal pivot domácích Joannis Burusis. Dovedl svůj tým k výhře 89:83 v prodloužení a snížení série na 1:2 na zápasy.

Satoranský odehrál velký večer. Nebo spíš velké minuty v základní hrací době. Stihl 19 bodů, pět asistencí a dva doskoky.

Během 39. a 40. minuty zaznamenal osm bodů a byl v tomto úseku jediným střelcem Barcelony.

Svůj tým poslal v poslední vteřině do vedení 76:74.

Marnost nad marnost.

Ádám Hanga našel pasem přes celé hřiště Joannise Burusise, který pod barcelonským košem nezaváhal a z krkolomné pozice poslal duel do prodloužení.

Byl to dvojnásobný direkt do barcelonské brady. V pětiminutovce navrch měli mnohem víc sebevědomí domácí. Burusis důležitou trojkou završil svou bilanci na 32 bodech, k nim má zapsáno i 10 doskoků a čtyři asistence.

Navíc se rozehrál Mike James a třemi dvoubodovými koši dovršil výhru baskického celku. V konečné bilanci se dostal na 17 bodů.

Naopak Satoranský patřil k poznamenaným, na povedenou čtyřicetiminutovku už v prodloužení nenavázal a jeho taktovka Barceloně scházela.

A tak stále platí jedna pro Barcelonu černá bilance: na výhru ve Vitorii čeká od 31. května 2014. Změnit to může zápas číslo čtyři.

Dlouho to přitom vypadalo, že Barcelona promění hned svůj první mečbol v postup do finálové série. Na palubovku Vitorie nastupovala s pohodlným náskokem 2:0 po dvou domácích zápasech a také v tom středečním kontrolovala vývoj.

Ve chvílích, kdy byl Satoranský na hřišti, třímala Barcelona zápas pevně v rukou. Dvoumetrový rozehrávač se nebál brát zakončení na sebe a rychle nasbíral devět bodů.

Barcelona dlouho držela náskok kolem desetibodové hranice, v Katalánsku už pomalu chystali oslavy postupu do finále. Jenže jako již několikrát v této sezoně hráči Barcelony dobře rozjetý zápas do vítězného konce nedotáhli.

Jednou ztrátou, po které domácí snížili na rozdíl šesti bodů, se na matném závěru podílel i Satoranský. To však byla jedna z mála chyb z jeho strany a do konce zápasu jí svému celku bohatě vynahradil.

Když se celý tým hroutil pod tíhou tlaku závěrečné ofenzivy vedené nezdolným Burusisem a ztráty desetibodového vedení necelé tři minuty před koncem, Satoranský držel naděje svého týmu.

Satoranského koš v poslední sekundě:

Český hráč se tak stal přesmutným barcelonským hrdinou.

Stejně jako jeho spoluhráči se nyní musí z prohry oklepat, pokračování série je na programu v pátek. Vstupní data jsou stejná jako před utkání číslo tři - Barcelona má mečbol a Vitoria nůž na krku. A asi se zase budou se dít věci...

09.června 2016 v 18:15, příspěvek archivován: 09.června 2016 v 20:48