• 6
Fotbalisté Březové zostudili poslední tým přeboru Karlovarského kraje Kynšperk - o poločase vedli 16:1, za hodinu hry nasázeli 23 branek. Dva hráči dali hattrick, Tomáš Bereczký vstřelil dokonce 8 gólů. Duel 24. kola byl v 60. minutě ukončen, protože Kynšperk dohrával v sedmi. Podívejte se na video.

„Hráli jsme s posledním týmem tabulky a soupeř byl velice slabý, což se ukázalo na celkovém výsledku. Přijel s jedenácti hráči, neměl na střídání,“ řekl serveru fotbalunas.cz záložník Březové Petr Peterka, který byl zároveň jedním z mála domácích fotbalistů bez gólu do sítě oslabeného Kynšperka.

Úvod zápasu paradoxně takovou kanonádu domácích nenaznačoval - Březová sice vedla díky Michalu Slabyhoudkovi, jenže hosté překvapivě v páté minutě vyrovnali. To však bylo z jejich strany naprosto vše. Prakticky vzápětí vrátil náskok druhému týmu tabulky prvním z osmi zásahů Bereczký.

A pak už padala jedna branka za druhou.

Pět gólů za dvacet minut, desítka svítila na výsledkové tabuli ve 34. minutě. Mimochodem, tou dobou měl Bereczký za sebou už čtyři trefy - přičemž tři vměstnal do pěti minut. Kanonýr Březové dokonce za poločas zvládl dva hattricky a sedmý zásah přidal z penalty.

Před přestávkou se ze tří gólů radoval i Jiří Šellong, kterého posléze ještě předčil Roman Domin se čtyřmi zářezy. Právě on se podepsal pod úplně poslední branku jednostranného duelu, který byl v šedesáté minutě rozhodčím ukončen. Kynšperk totiž dohrával v sedmi hráčích v poli, jelikož se mu během zápasu tři fotbalisté zranili.

22. kolo: Mariánské Lázně - Kynšperk 12:0

24. kolo: Březová - Kynšperk 23:1; Mariánské Lázně - Hvězda Cheb 8:1.

Poznámka: Započítány jsou pouze zápasy, v nichž jeden z týmů vstřelil alespoň osm gólů.

Výsledky 24. kola: Březová - Kynšperk 23:1 (16:1), Mar. Lázně - Hvězda Cheb 8:1 (2:1), Citice - N. Sedlo 3:4 np (3:3), Lomnice - FC Cheb 5:3 (3:0), Nejdek - Ostrov 1:6 (1:2), Chodov - Toužim 5:0 (3:0), Loko K. Vary - Král. Poříčí 2:0 (1:0).

1. FK Ostrov 24 19 2 2 1 113:32 63
2. FK Olympie Březová 24 18 1 3 2 130:32 59
3. FC Viktoria Mariánské Lázně 24 16 4 2 2 96:26 58
4. Baník Union Nové Sedlo 24 11 5 0 8 56:47 43
5. FK Nejdek 24 11 1 3 9 63:50 38
6. Baník Královské Poříčí 24 8 4 3 9 61:56 35
7. SK Toužim 24 11 0 2 11 74:73 35
8. FC Cheb 24 11 1 0 12 52:75 35