• 0
Po bezgólovém poločase přišla smršť režírovaná dvěma exligovými fotbalisty. Martin Jirouš a Michal Polodna přispěli brankami k výhře Čížové 4:0 a ukončili slibnou sérii Klatov. Na zajímavé momenty 28. kola divize A se podívejte ve videu.

Oba dva prošli pražskými Bohemians, nyní se sešli v divizní Čížové. Martin Jirouš v dresu aktuálně pátého týmu tabulky září a nastřádal už 24 zásahů, jeho starší kolega z útoku Michal Polodna zatěžuje brankáře soupeřů o něco méně - trefil se zatím pětkrát.

Přes dvě stovky diváků na hřišti v Klatovech čekaly na gól až do druhého poločasu. Skóre otevřel hostující David Chytrý ve 48. minutě. Pak přišla chvíle Polodny s Jiroušem - první jmenovaný založil akci, na jejímž konci stál před prázdnou bránou někdejší sparťanský forvard a pohodlně zakončil.

Klatovy otevřely hru, což se jim stalo osudným. Během tří minut totiž dvakrát inkasovaly. Polodna nacentroval na Lukáše Dvořáka, který střelou z voleje zvýšil na 3:0. Skóre pak uzavřel sám Polodna, když v 79. minutě upaloval úplně sám na gólmana domácích, kterého povedeným obloučkem přehodil.

„Zasloužená prohra. Soupeř dal venku čtyři góly a my ani jednou nevystřelili na bránu. Prohráli jsme asi po devíti zápasech, je to škoda, ale každá série jednou končí,“ uvedl pro fotbalunas.cz obránce Klatov Martin Janda.

Výsledky 28. kola: Petřín Plzeň - Nové Strašecí 4:2 (2:1), Aritma Praha - Sedlčany 2:0 (2:0), Hořovicko - J. Hradec 3:1 (1:0), Rokycany - Český Krumlov 3:2 (3:0), Klatovy - Čížová 0:4 (0:0), Třeboň - Doubravka 1:3 (0:2), Karlovy Vary - Roudné 4:1 (2:1), Milevsko - Motorlet Praha 2:1 np (1:1).

1. Hořovicko 28 21 0 0 7 75:27 63
2. Motorlet Praha 28 14 7 2 5 55:24 58
3. Karlovy Vary 28 16 3 3 6 62:32 57
4. Klatovy 28 15 2 3 8 56:38 52
5. Čížová 29 14 2 1 12 53:46 47
6. Aritma Praha 28 12 1 8 7 47:36 46
7. Doubravka 28 11 3 6 8 51:34 45
8. Sedlčany 28 9 7 3 9 42:46 44